Skocz do zawartości
Forum

Czy podczas skąpego okresu można zajść w ciażę?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anetka28765

Czytajac Twoje inne posty mam wrazenie ze Ty chcesz zlapac tego chlopaka na dziecko, robisz wszystko aby zajsc w ciaze ktorej on chyba za bardzo jeszcze nie chce. moze warto lepiej przeanalizowac taka opcje i porozmawiac z nim spokojnie i wysluchac jego oczekiwan. Z tego co mi wyglada on kocha sie z Toba w dni wzglednie nieplodne - z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Gość Anetka28765

A zapytam z ciekawosci, ile Ty masz lat? Jesli oboje chcecie dziecka to dlaczego nie kochacie sie co drugi dzien w dniach najbardziej plodnych? dlaczego nie zastosujecie metod obserwacji albo testow sprawdzajacych plodnosc?
Ja jednak trzymam sie swojego zdania

Odnośnik do komentarza

w trakcie okresu można zajść w ciążę, jeśli kobieta ma cykl, w którym od razu lub krótko po miesiączce ma dni płodne (plemniki przy skrajnie dobrych warunkach w pochwie mogą przeżyć do 7 dni).
A jeśli chodzi o to że najbardziej płodne dni są zaraz po okresie- dzieje się tak bardzo rzadko, przy naprawdę bardzo krótkich cyklach miesiączkowych.

Odnośnik do komentarza

Witam,
W trakcie trwania miesiączki nie powinno dojść do zapłodnienia. Ale czasami do niego dochodzi :). Szczególnie jeśli kobieta ma nieregularne i krótkie cykle. Aby obliczyć dni płodne można posłużyć się poniższą stroną:
http://www.kalendarzdniplodnych.pl/
Bardziej skuteczna jest metoda badania śluzu i mierzenia temperatury. Jeśli starają się Państwo o dziecko proszę zacząć suplementować kwas foliowy. Polecam również zapoznać się z poniższym artykułem:
http://abcciaza.pl/jak-zajsc-w-ciaze
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

ciekawe, że w ogóle takie pytania się pojawiają, to chyba efekt kiepskiej edukacji seksualnej. OKRES TO NIE FORMA ZABEZPIECZENIA PRZED CIĄŻĄ, PODOBNIE JAK STOSUNEK PRZERYWANY. Tak więc monitorowanie cyklu to podstawa i trzeba zapisywać, polecam testery, które umożliwiają sprawdzanie poziomu lh w ślinie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...