Skocz do zawartości
Forum

Zmiana szkoły a ambicje


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę do gimnazjum w Krakowie. Jak wiadomo wybór gimnazjów w moim mieście jest ogromny. Ja mialam świetne oceny i otwarte drzwi do wszystkich gimnazjów. Jednak, gdy przyszedl czas na wybór, spanikowalam i wybralam slabe, rejonowe gimnazjum. Wtedy myślalam, że to dobry wybór. Przecież uczyć można się wszędzie, a mi nie brakuje motyacji. Po drugie mialam tam wielu znajomych. Teraz, kiedy jestem w 2 klasie twierdzę, że źle postąpilam. Moje znajomości się posypaly, a ja raczej trudno nawiązuje kontakty. Nadal dobrze się uczę i chcę iść do dobrego liceum, ale boję się, że tam sobie nie poradzę. Czy stracilam szansę na dobre liceum i nowych przyjaciól? No i gdy przyjdzie do wybierania liceum to spróbować dostać się do najlpeszego ?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że próbuj iść do lepszego! Jesteś dobrą uczenicą (przecież nie dostajesz ocen za ładne oczy) więc testy gimnazjalne powinny ci pójść nieźle. A nawet jeśli nie dasz rady to zawsze możesz się przenieść do innej szkoły. Pamiętajże jeśli nie spróbujesz iść do lepszego liceum to zawsze będzięsz miała żal że zmarnowałaś szanse. Uwierz w siebie, ja w ciebie wierzę i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Szansy na dobre liceum,a tym bardziej na nowych przyjaciół nie straciłaś,ponieważ niezależnie od tego gdzie pójdziesz i tak poznasz nowych ludzi.Jeśli tylko przyłożysz się do nauki,dostaniesz się tam gdzie chcesz.Zawsze lepiej być najgorszym wśród najlepszych,niż najlepszym wśród najgorszych.Mocna klasa ciągnie w górę,słaba rozleniwia.Nawet jak będziesz mieć dwóje i tróje w najlepszej klasie,to nie ma przełożenia na inne.Te dwóje i tróje w najlepszej klasie mają zupełnie inną wartość.Poza tym,nauczyciele w takich klasach dużo wymagają,a tak naprawdę liczy wynik z egzaminu,a potem z matury.Jeżeli umówisz się na konsultacje z nauczycielami z tych przedmiotów na których ci zależy,rezultaty nauczania gdy jest tylko 1 lub paru uczniów są zupełnie inne.Tak naprawdę,wszystko zależy od tego jak bardzo tego chcesz i ile czasu na to poświęcisz.ja tak zrobiłam i wcale tego nie żałuję.A miałam taka samą sytuację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...