Skocz do zawartości
Forum

Śluz w stolcu i zaparcia


Gość alalalalala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alalalalala

Witam,
jestem kobietą ,mam 21 lat i od 9 miesięcy mam problemy z wypróżnianiem...jest ono nieregularne, najdłuższa przerwa między wypróżnieniami to prawie 2 tygodnie. Za każdym razem jest wielki ból i trudności w oddaniu stolca, ponadto od kilku lat zmagam się z nad wyraz częstymi problemami z gazami, bólami brzucha oraz co mnie nie pokoi często mam kłujący ból i pieczenie w żołądku oraz pod prawymi żebrami. Ostatnio zauważyłam dość obwicie przy oddawaniu stolca śluz! Zdarzyło się 2 razy w ciągu tych 9 miesięcy, że dostałam tak silnych bóli w brzuchu, przewodzie pokarmowym, żołądku ...po prostu wszędzie, że aż krzyczałam, myślałam że coś chce mnie rozerwać...to były nakgorsze zaparcia, myślałam że umrę. Co mnie jeszcze niepokoi to częste odbijania, a mimo iż zęby myję 4-5 razy dziennie myję zęby to i tak mam nieświeży oddech, tak jakby we mnie się coś psuło. Dodam jeszcze że ostatnio przypadkiem w szpitalu dowiedziałam się że mam antygen HBs dodatni ; w związku z tym wiem że po urodzeniu przy przetaczaniu krwi zakażono mi krew...Mam tyle objawów, które tak długo trwają, że nie wie co mam robić, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość alalalalala

Właśnie w tym problem, że odżywiam się prawidłowo...bardzo dużo owoców i warzyw, gotowane potrawy, napary z siemienia lnianego, no i właśnie dużo herbat zielonych i czerwonych pijam oraz dużo wody. Martwi mnie to wszystko bardzo. Boję się też o to zapalenie wątroby. Czasem nie potrafię rozróżnić pochodzenia dolegliwości..

Odnośnik do komentarza

Nie jestem lekarzem wiec nie moge stawiać diagnoz ale wydaje mi sie ze prawdopodobnie masz zespół jelita drażliwego objawy:
ostre, skurczowe, nękające bóle brzucha (zazwyczaj podbrzusza i lewego dołu biodrowego). Prawie nigdy nie budzą w nocy. Nasilają się po posiłkach. Mogą towarzyszyć biegunkom. Ulgę przynosi wypróżnienie lub oddanie gazów.
biegunka – stolce mogą być wodniste lub półpłynne ale rzadko dochodzi do zwiększenia ich objętości. Zazwyczaj występuje po posiłkach, stresie psychicznym i w godzinach rannych.
zaparcie – u chorych bez biegunki. Częstotliwość wypróżnień jest zmniejszona, stolec oddawany jest z wysiłkiem. Po oddaniu stolca często uczucie niepełnego wypróżnienia.
wzdęcie brzucha
domieszka śluzu w kale
odbijanie i gazy
nudności i wymioty
zgaga
bóle głowy
uczucie zmęczenia
zaburzenia miesiączkowania
częstomocz
"przelewania w brzuchu"
korzystałem ze źródła [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_jelita_dra%C5%BCliwego]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...