Skocz do zawartości
Forum

Bolesny guz w piersi


KIMAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam 22 lata od 1,5 lat mecze sie z strasznym bólem w lewej piersi radiolog wykonał 3 uzg nawet mamografie niestety nic z nik nie wynika tyle że sa to piersi tłuszczowe 2 lata temu urodziłam synka zasuszono mi pokarm nawet nie karmiłam przytyłam 40 kilo schudłam 30
mam nie regularne miesiaczki gózek jest wyczówalny na dle pod sutkiem obydwa sutki sa wciągnięte ale prawy reaguje np. na zimno a lewy cały czas jest wciągniety nie mam goraczki ale gózek wyczówalny około 4 cm i strasznie boli gdy np .lekarz bada to miejsce niewiem co to jest lekarz bez radny zapisał mi chyba z 5 róznych antybiotyków a góz dalej boli i dalej taka sama wielkość prosze o pomoc nikt nie miał raka piersi w rodzinie :(dziękuję

Odnośnik do komentarza

mialam cos podobnego pod prawa piersia i okazalo sie ze to byla cysta ktora po latach dopiero mi wycieli jak doszlo do zapalenia tez bolala bardzo nie moglam nawet stanika zalozyc i radzila bym Tobie jak najszybciej zmienic lekarza i zrob badanie krwi na obecnosc komorek rakowych i za jakis miesiac zrob jeszcze raz to samo badanie i jesli bedzie wszystko w normie mozesz byc spokojna i to bedzie cysta mi wlasnie wykryli kolejna w jajniku.

Odnośnik do komentarza

Kasiaitc
mialam cos podobnego pod prawa piersia i okazalo sie ze to byla cysta ktora po latach dopiero mi wycieli jak doszlo do zapalenia tez bolala bardzo nie moglam nawet stanika zalozyc i radzila bym Tobie jak najszybciej zmienic lekarza i zrob badanie krwi na obecnosc komorek rakowych i za jakis miesiac zrob jeszcze raz to samo badanie i jesli bedzie wszystko w normie mozesz byc spokojna i to bedzie cysta mi wlasnie wykryli kolejna w jajniku.
NO ALE Z KĄD TAK CYSTA SIĘ BIERZE I CRP ROBIŁAM W NORMIE :) WIĘC CO DALEJ UZG DZISIAJ ZROBIONE KOLEJNY RADIOLOG ROZŁOŻYŁ RECE NIC NIE WIDAC
ALE WYCZÓWALNE COŚ JEST OKOŁO 4 CM
I WIADOMO ZE BOLI DZISJ PIERWSZY RAZ OD PÓŁTORA ROKU P-RZESZŁO MI NA DRUGA PIERS BOLI JAK CHOLERA

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli guzek "urósł" po ciąży możliwe, że jest to ropień gruczołu piersiowego. Towarzyszy mu podwyższona temperatura ciała i powiększenie węzłów chłonnych pachowych. Leczenie polega na chirurgicznym uwolnieniu ropnia i podawaniu antybiotyków.
Bardzo częste są również łagodne zmiany takie jak torbiele(cysty). Towarzyszy im zazwyczaj duża bolesność przy ucisku. W takich przypadkach najpierw wykonywana jest biopsja aby wykluczyć nowotwór a następnie torbiel jest usuwana.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Lek. Dominik Siutka
Witam,
Jeśli guzek "urósł" po ciąży możliwe, że jest to ropień gruczołu piersiowego. Towarzyszy mu podwyższona temperatura ciała i powiększenie węzłów chłonnych pachowych. Leczenie polega na chirurgicznym uwolnieniu ropnia i podawaniu antybiotyków.
Bardzo częste są również łagodne zmiany takie jak torbiele(cysty). Towarzyszy im zazwyczaj duża bolesność przy ucisku. W takich przypadkach najpierw wykonywana jest biopsja aby wykluczyć nowotwór a następnie torbiel jest usuwana. no tak ale nie
Pozdrawiam,
witam no tak ale na usg i mamografi nie są one widoczne to jak można jeszcze to sprawdzić

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 17 lat i 2 dni temu wyczułam bolącego guzka w lewej piersi.
Znajduje się on od wewnętrznej strony piersi,przy mostku.
Od wczoraj mam miesiączkę,ale to pierwszy raz,gdy podczas okresu mam jakieś zmiany w piersiach.
Pierś ciągle boli i cięzko mi się oddycha.
Od paru lat,co pewien czas mam rwący ból w piersi.
Mam umówioną wizytę u lekarza,ale już chciałabym wiedzieć,na co mam się nastawić.
Pomóżcie!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...