Skocz do zawartości
Forum

Brak pewności siebie


Gość agaat19

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) cierpie na brak pewnosci siebe nie wiem jak sobie z Tym poradzic ;/ niby jestem usmiechcieta pogodna nie widac po mnie tego ale jesli jestem w zwazku z facetem i gdy mówi mi ze mnie kocha zastanawiam sie za co mnie kocha , jelsi mówi ze jestem piekna to mi w głowie zapala sie lampak pewnie robi sobie ze mnie żarty ...nie umiem usiadomic sobie ze słowa moga byc prawda

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Poczucie własnej wartości składa się z trzech komponentów: poznawczego (samoocena), emocjonalnego (samoakceptacja), behawioralnego (zachowania w stosunku do siebie). Jest to postawa, którą można zmienić. Pomocne wskazówki w tym zakresie znajdziesz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mój problem tkwi w tym, że nie jestem do końca, pewna siebie.
Czytałam na forach, że bardzo pomoga wizualizowanie sobie stresujących dla mnie sytuacji, lecz mi to nic nie daje. Chodzi o to, że kiedy sobie coś wizualizuje, przedstawiam w głowie pewną sytuacje, od razu wiem co powiedzieć, jestem wygadana. Natomiast jeśli przyjdzie co do czego i taka sytuacja jest w rzeczywistości, zapominam co powiedzieć, jak ułożyć zdanie. Czasem, kiedy ktoś się o coś pyta, chce pożartować itp. nie mam pomysłu co powiedzieć, mam czarną dziurę w mózgu... nieraz, dopiero po fakcie przychodzi mi do głowy co mogłam powiedzieć i wtedy jestem na siebie okropnie zła.
Nieraz jak się z kimś kłóce, chociażbym miała masę argumentów i tak bym na nie nie wpadła, ponieważ mam pustkę w głowie, dopiero kiedy kłótnia się zakończy, wszystko sobie uświadamiam.
Pomocy! To mnie tak dręczy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...