Skocz do zawartości
Forum

Jak nazywa się choroba detektywa Monka?


Gość Biszka

Rekomendowane odpowiedzi

Część,
Ostatnio poznałam pewnego chłopaka. Jest on bardzo sympatyczny, ale trochę nieśmiały. Jak w końcu odważyl się rozmawiać ze mna okazało się że jest przemiły i bardzo inteligentny. Ale coś było w nim dziwnego. Nie podawał ręki na przywitanie, cały czas używał żelu do mycia rąk ( takiego dezynfekyjącego) nie siadał na ławce póki nie połozył np gazety,. Apogeum dziwności byłó w moim domu. Na stole leżały moje ołówki, jak zwykle w artystycznym nieładzie. Kiedy przyszedł to poszłam mu naleać czegoś do picia, wróciłam dosłownie po 5 mniutach ołówki były ułożone od najmniejszego do nawiększego... Zachowuje się trochę jak detektyw Monk z tego serialu. Chcialabym się dowiedzieć czy to perfekcjonizm czy jakaś choroba psychiczna?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Serialowy detektyw Monk, tak jak napisała Znikająca, cierpiał na zaburzenie obsesyjno - kompulsywne oraz szereg fobii.
Zachowania chłopaka, którego poznałaś - niepodawanie ręki na powitanie itp. może być związane z lękiem przed bakteriami. Jednak na podstawie kilku przykładów nie można postawić jakiejkolwiek diagnozy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...