Skocz do zawartości
Forum

Jak oblicza się termin zapłodnienia?


Gość Edyta_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem w ciąży i jestem nieco zaskoczona tym jaki wiek zarodka podał mi lekarz, dlatego byłabym bardzo wdzięczna za wytłumaczenie mi jak to się stwierdza?

We Wtorek 22.08. byłam na USG i usłyszałam, że to szósty tydzień(początek siódmego?), a byłam przekonana, że minął 4 tydzień.
Na zdjęciu z USG mam "6w + 1d" 6 tydzień i 1 dzień. Z partnerem nie widziałam się od 8 do 20 Lipca dlatego byłam przekonana, że do zapłodnienia doszło z 20 na 21 Lipca lub 21/22 czy 22/23. Wcześniej widzieliśmy się od 6 do 8 Lipca. Czy możliwym jest, że zaszłam w ciążę np. z 6/7 Lipca? Czy obliczenie przy pierwszym USG jest 100% czy przy kolejnym badaniu doktor może podać inny wiek płodu?
Jeśli koniecznym jest podanie terminu ostatniej miesiączki to dostałam ją 28/29 Czerwca.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Bardzo nurtuje mnie pewna sprawa. Mianowicie, 21 maja bylam na usg, okazalo sie ze jestem w ciazy 5 tyg i 3 dni. Ostatnia miesiaczkę miałam 13 kwietnia. Z usg, jak i z terminu miesiaczki wynika ze do zaplodnienia doszlo 20 kwietnia, w piatek. I tu rodzi sie moje pytanie... Czy jesli te dwie daty sie zbiegly, to jest przynajmniej 80% szans na to, ze do zaplodnienia faktycznie doszlo 20 kwietnia? Bardzo bardzo prosze o odpowiedz, to dla mnie

Odnośnik do komentarza

A ile trwały twoje miesiączki? Bo ciężko to określić bez tej informacji.

Zresztą chyba to mniej istotne. Tydzień ciąży ci wyliczono tak jak się to zazwyczaj liczy od dnia miesiączki. To jest akurat tak że tylko w mniejszości przypadków się trafia dobrze z tych wyliczeń, bo wiadomo kobiecie się cos przesunie czasem. W pozostałej części to podejrzewam że chodzi o to że stosunek był 20 kwietnia, czyli 7 dni po miesiączce. Jak się nie obserwujesz to ciężko jest określić dokładny termin kiedy mogło dojść do zapłodnienia zagnieżdżenia itd. Poza tym powinno się tutaj mówić o trzech datach. Pierwsza data to jest termin stosunku który jeśli trafił na owulację może być tez terminem zapłodnienia, no i termin zagnieżdżenia najczęściej 6 - 12 dni po owulacji i to zagnieżdzenie rozpoczyna właściwą ciążę, od tego momentu powinno się liczyć, mniej więcej.

Jeśli chodzi ci o to że stosunek był tego 20 kwietnia i chcesz się dowiedzieć z którego stosunku jest ciąża to powinnaś jeszcze udzielić informacji o tym kiedy były pozostałe stosunki.

Z drugiej strony jeśli lekarz zobaczył ciążę w 5 tygodniu licząc od dnia miesiączki (zazwyczaj rzadko kiedy tak wcześnie cokolwiek widać) to możliwe że doszło w tamtym cyklu do bardzo wczesnej owulacji i ten 20 może być dniem zapłodnienia. Ale to wszystko tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza

To się określa mniej więcej. Wyznacza się na podstawie ostatniej miesiączki (no ale może się przesunąć), monitoringu (sprawdza się wielkość pęcherzyka) i można jeszcze zbadać betę (sprawdza się mniej więcej przedział), ale i tak ciężko jest dokładnie określić. Dokładniej możesz określić jak obserwujesz cykl albo jak wiesz kiedy była owulacja.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 25 tygodniu ciąży. Przed zajsciem w ciaze kochalam sie dwa razy. 08.04 ( w czasie okresu ) a nastepny stosunek byl 20 kwietnia. Zastanawiam się kiedy mogło dojśc do zapłodnienia. Początek okresu był 7.04 i date porodu wyliczona mam na 12.01, jednak na usg wychodzi mi ze dziecko jest nieco starsze( o cale 4 dni ) i ze do zaplodnienia doszlo okolo 16 kwietnia. Czy to mozliwe zeby doszlo do zaplodnienia ponad tydzien po stosunku - czy to raczej dzidzia jest wieksza niz powinna. Lekarz pytal sie czy jestem pewna co do okresu, ale mimo wszystko wiem ze w tych dniach nie doszlo do stosunku. Jestem bardzo ciekawa i prosilabym o jakas odpowiedz. Czy ktos mial podobna sytuacje ?

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie dotyczące ewentualnego wieku ciąży.
Cykl mam zazwyczaj co 29-31 dni, miałam miesiączkę 02.07 , kolejne niewielki krwawienie 02.08,następne 04.09, lecz nie przypominały one moich wcześniej miesiączek. Odbyłam stosunek bez zabezpieczenia 29.07. Więc na kiedy wypada data zapłodnienia,i w jaki sposób mniej więcej obliczyć wiek ciąży?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. 3tyg temu byłam u ginekologa na pierwszym usg i z crl wyszło 5,28 czyli 12w0d. Moje pytanie polega na tym że chciałabym znać przypuszczalny termin poczęcia. Okres miałam od 13-19.09.2015r. (miesiączki nie są regularne). czy do zapłodnienia mogło dojść 29.09.2015r. Jaki jest inny przypuszczalny termin poczęcia? Czy lekarz(usg) mógł się pomylić o 2 tyg? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...