Skocz do zawartości
Forum

Trudności w radzeniu sobie z emocjami, stres i kompleksy


Gość black_angel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość black_angel

Witam Wszystkich. Od dawna mam duże problemy ze sobą. Kalecze się próbując w ten sposób poradzic sobie z wszystkimi emocjami, stresem, który najpierw zaczelam zajadać w głodzić przez co mam problemy ze zdrowiem. Brak mi pewności siebie, czuje się samotna, nie potrafie zaakceptować siebie, czuje sie gorsza od innych, czuję się pisząc niż rozmawiajac z kimś twarzą w twarz. Stracilam przyjaciół. Z chłopakiem także mi się nie układa. Zdaje sobie sprawę, że potrzebuje pomocy, ale wolałabym uniknac wizyty u psychologa. Dlatego postanowilam spróbować poszukac pomocy właśnie tutaj. Chciałabym się zmienić, ale nie wiem od czego zacząć. Chciałabym także przestać być swoim największym wrogiem. Z góry dziekuje za odpowiedź na moj post.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

widzisz, nie chcesz byc swoim wrogiem a całyn czas nim jestes. samookaleczasz sie bo w ten sposob wyladowujesz napiecie, emocje. Ale rpzeciez nie o to chodzi. Nie krzywdz siebie. Zastanow sie co chcialabys zmienic w zyciu jak to zrobic. Jakie mas zplany na najblizsze tygodnie i miesiace? Co jest najwazniejsze i chcesz osiagnac? Napisz to sprobujemy stworzyc plan. Co mslisz/czujesz gdy sie samookaleczasZ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli okaleczasz się od dłuższego czasu, to mogło się to przeobrazić w zachowanie nawykowe. Dlatego lepiej, żebyś skorzystała z pomocy psychologa, bo samej trudno będzie Ci znaleźć bardziej konstruktywny sposób radzenia sobie z emocjami.
Co do tego, że czujesz się gorsza od innych - z czego to wynika? Postaraj się popracować nad samooceną. Wskazówki znajdziesz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...