Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość agniiieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agniiieszka

Witam, w styczniu zaprzestałam brania tabletek yasminell, chciałabym przyjmować od nowa jednakże jestem w drugim dniu miesiączki, czy jeżeli zażyje dziś pierwszą tabletkę to będę zabezpieczona przed ciążą? Czy ważna jest kolejność przyjmowania tabletek w blistrze (Yasminell). Dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam. Ostatni okres zaczął się 27 grudnia. od 11 dni biorę tabletki antykoncepcyjne, wiem o tym że zgodnie z zaleceniami powinno się je zacząć stosować od pierwszego dnia miesiączki, ja jednak zaczęłam je brać wczesniej. 7dnia pojawił się okres. Teraz moje pytanie jest takie czy jak będę robiła tą przerwę 7 dniową pomiędzy blistrami wystąpi krwawinie?? to się ureguluje ?? czy też będę miała tj okres w czasie przyjmowania tych tabletek?? i w tym momencie nie wiem co robić, odstawić tabletki czy brać dalej, wiem także że może wystąpić krwawienie przy początkach stosowania tabletek.

Odnośnik do komentarza

To krwawienie co wystąpiło nazywa się śród cykliczne. Jak zrobisz przerwę 7 dniową powinno wystąpić, aczkolwiek przy niektórych tabletkach w okresie pierwszych kilku miesięcy przyjmowania może się pojawić plamienie lub nawet w ogóle nie wystąpić krwawienie z odstawienia ale to się z czasem ureguluje :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

pszczola666
Witam. Ostatni okres zaczął się 27 grudnia. od 11 dni biorę tabletki antykoncepcyjne, wiem o tym że zgodnie z zaleceniami powinno się je zacząć stosować od pierwszego dnia miesiączki, ja jednak zaczęłam je brać wczesniej. 7dnia pojawił się okres. Teraz moje pytanie jest takie czy jak będę robiła tą przerwę 7 dniową pomiędzy blistrami wystąpi krwawinie?? to się ureguluje ?? czy też będę miała tj okres w czasie przyjmowania tych tabletek?? i w tym momencie nie wiem co robić, odstawić tabletki czy brać dalej, wiem także że może wystąpić krwawienie przy początkach stosowania tabletek.

Witam!
Nie ma konieczności odstawiania tabletek. Po skończeniu pierwszego blistra należy zrobić siedmiodniową przerwę podczas której powinno wystąpić krwawienie. W pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą wystąpić działania niepożądane w postaci dodatkowych plamień. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...