Skocz do zawartości
Forum

Krótki okres w czasie zażywania tabletek antykoncepcyjnych


Gość Pati8707

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)
Od 4 miesiecy zazywam tabletki antykoncepcyjne Daylette wczesniej przez 7 miesiecy bralam Novynette, w czasie 3 opakowania Daylette mialam planiemie 2 tyg przed krwawieniem pozniej krwawienie trwalo tylko 3 dni, plamienie ustalo a kolejny okres trwał juz tylko 2 dni. Czy powinnam sie niepokoic?

Odnośnik do komentarza

Wszystko w porządku. Przy tabletkach to co nazywasz okresem nie jest okresem tylko krwawieniem z odstawienia. W ulotce powinno być napisane. Nie powinnaś porównywać natężenia tego krwawienia do miesiączek które miałaś wcześniej, jest zupełnie inny schemat działania. miesiączka to jest złuszczanie się śluzówki macicy a podczas brania tabletek i przerwy siedmiodniowej jest krwawienie które powstaje w wyniku nagłego spadku hormonów we krwi.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za pomoc:) wiem ze w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych nie wystepuje okres a jedynie krwawienie, jednak wczesniej gdy zazywalam Novynette krwawienie trwalo 5 dni a teraz skrocilo sie do 2 i zaczelam sie niepokoic, chociaz z chlopakiem zawsze uwazamy. Myslalam juz nawet nad zrobieniem testu bo wizyte u ginekologa mam dopiero za miesiac ale uspokoiłas mnie :)

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Krwawienie występujące w trakcie tych dni przerwy to tzw. krwawienie z odstawienia(jest często mniej obfite i nie musi trwać przez pełne 7 dni przerwy). Jeżeli miałaś wcześniej krwawienie menstruacyjne obfite lub/i długie, to często w trakcie brania doustnej antykoncepcji zmienia się jego charakter.
Niepokoić powinien Cię całkowity brak krwawienia w trakcie przerwy lub/i plamienia, krwawienia w trakcie zażywania tabletek.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...