Skocz do zawartości
Forum

Ile powinien wynosić prawidłowy puls?


Gość ch...uk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ch...uk

Witam, jestem 27 letnim mężczyzną, który choruje na nadciśnienie tętnicze. Ostatnie lata brałem pigułki na obniżenie ciśnienia (Amlopin, Tritace, Lokren), ale również pozwalałem sobie dosyć często na różne napoje wyskokowe (nie to żebym był alkoholikiem, ale wypić się zdarzało). Wówczas moje ciśnienie oscylowało w granicach od 140 do 160 na 70-80, tętno zaś 60,70 uderzeń na minutę. W maju 2012-go roku zemdlałem, nie wiadomo z jakich przyczyn. Od tamtej pory postanowiłem, że nie piję K-O-N-I-E-C. Po kilku dniach od zaprzestania picia odkryłem, że ciśnienie mam ok ale za to mam bardzo niskie tętno od 45 do 55. Lekarz rodzinny poradził mi, żebym zmniejszył dawkę Lokrenu z całej pigułgi o połowę a tętno wzrośnie.Tak też uczyniłem lecz mierząc w domu ciśnienie nie odnotowałem zmian. W kolejnych dniach wybrałem się do tego samego lekarza rodzinnego z tym samym problemem, czyli ciśnienie dobre ale niskie tętno. Lekarz powiedział mi, bym odstawił całkiem Lokren, będąc wzorcowym pacjentem tak też uczyniłem :) Automatycznie po odstawieniu leku Lokren, który brałem zawsze rano w przeciągu kilku dni odnotowywałem wzrost tętna 60-70 uderzeń, ale również i skoki ciśnienia max do 171 na 74. Postanowiłem , że najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie pigułgi 1/4 i faktycznie cisnienie momentalnie spadło do 130/70 a puls oscyluje w granicah od 55 do 65. W związku z tym moje pytanie brzmi czy puls jest dobry? do września mogę poczekać? wspomnę tylko, że jeżdzę rowerem 30 km dziennie i schudłem 6kg, nie palę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Prawidłowy puls mieści się w granicach 60-90. Lokren, który Pan brał to lek obniżający ciśnienie tętnicze ale również puls. Puls na poziomie około 50 nie jest jednak niepokojący i jak najbardziej jest tolerowany u pacjentów przyjmujących leki z tej grupy. Ponieważ odstawienie leku skutkuje u Pana wzrostem ciśnienia wskazane jest albo utrzymanie leku lub zmiana na inny lek obniżający ciśnienie. Powinien jednak o tym zdecydować lekarz kardiolog.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinattt

Witam jak siedze zazwyczaj puls u mnie wynosi 60 lub 70 ale jak wstane to puls wynosi 100 a gdy chodze to chyba nawet ze 150 ? Czy cos ze mna nie tak ... dodam ze mam 20 lat i mam slaba kondycje nie cwicze prawie w ogole

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...