Skocz do zawartości
Forum

Przesunięcie okresu tabletkami i dni płodne


Gość monika1806

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika1806

Witam, mam pytanie. Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Wyjeżdżałam na wyjazd i nie zrobiłam przerwy pomiędzy jednym a drugim opakowaniem, teraz zastanawiam się kiedy występują dni płodne? Jak je liczyć? Wiem, że ryzyko zajścia w ciąże przy tabletkach jest mniejsze, ale wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony:) Cykl trwa 28dni, drugie opakowanie kończę za 15tabletek.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyno czy Ty myslisz nad tym co piszesz czy nie bardzo? Jak mozesz miec płodne skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Chyba nie wiesz co mówisz i nie wiesz po co bierzesz tabletki. Skoro bierzesz tabletki TO NIE MASZ PŁODNYCH!!! Co tu liczyć?
Nie masz płodnych
Nie masz owulacji
Nie masz okresu
Masz krwawienie z odstawienia hormonów

Dopiero późn

Odnośnik do komentarza

Aha jeszcze jedno
zajscia w ciaze nie ma mniejszego praktycznie niemozliwe jest zajsc w ciaze to 100% pewnosci bo wlasnie tabletki sprawiaja ze nie mas zplodnych owulacji okresu ani nic wiec zamiast pisac takie pytania moze warto poczytac o tabletkach?
Tabletki i dni płodne Boze co za głupota

Dopiero późn

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Jeżeli bierze Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta. Nie wystąpiły żadne czynniki mogące wpływać na skuteczność działania tych tabletek. To nie musi Pani się niczym przejmować. Podczas brania tabletek antykoncepcyjnych nie ma Pani owulacji, a więc nie może Pani zajść w ciąże. Dodatkowo dochodzi do zmiany konsystencji śluzu, który nie przepuszcza plemników. Natomiast warunki panujące w jamie macicy są dla nich niekorzystne.
Może Pani spokojnie 2 razy w roku rezygnować z przerwy na krwawienie i przesuwać swój okres. Dobrze jednak o wszystkich zmianach informować swojego ginekologa, ponieważ takie przesunięcie może powodować skutki uboczne np. bóle brzucha lub plamienia "międzymiesiączkowe".

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...