Skocz do zawartości
Forum

Silne bóle podbrzusza przy stosunku


Gość Ka...84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 28 lat od jakiegos czasu mam problemy przy stosunku mam silne bule podbrzusza które trzymają nawet do 5 dni chodziłam do lekarzy ale oni nic nie wykryli otrzymałam tylko zastrzyki przeciwbulowe i rozkurczowe które pomogły na krutką chwile nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam!
Dolegliwości bólowe podczas stosunku płciowego mogą mieć etiologię organiczną oraz psychogenną. Ból może wynikać z niedostatecznego nawilżenia ścian pochwy (co może wynikać z zaburzeń hormonalnych, cukrzycy czy zespołu Sjogrena), wad układu płciowego, endometriozy, torbieli, stanów zapalnych jajników, nowotworów i wielu innych. Problem może mieć także podłoże psychogenne. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka, którą powinien pokierować specjalista ginekolog.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Niestety ból podczas stosunku u kobiety jest tematem trudnym do diagnostyki. Fizjologicznie, kobietę powinno boleć tylko podczas tzw. "pierwszego razu", kiedy dochodzi do rozerwania błony dziewiczej.
Czy miała Pani jakąś operacje ginekologiczną lub/i na jamie brzusznej?? Czy odczuwa Pani jakiś dyskomfort podczas siusiania?? Czy zmienił się w ostatnim czasie Pani cykl miesiączkowy?? Czy rodziła kiedyś Pani?? Czy Pani mama, babcia miały jakieś problemy ginekologiczne?? Czy miała Pani jakiś dyskomfort w postaci: śmierdzących upławów swędzenia pochwy, bólów brzucha?? Kiedy ostatni raz robiła Pani badanie cytologiczne??
Najczęściej przyczyna tego typu problemu leży w naszej psychice. Stres, lęk przed stosunkiem, może spowodować nadmierne napięcie mięśni pochwy. Czasami napięcie jest tak duże, że nie umożliwia wsunięcie członka do pochwy. Zaburzenie to nazywane jest pochwicą. Stan ten wymaga leczenia psychoterapeutycznego, farmakologicznego i ćwiczeń mięśni pochwy.
Inną przyczyną może być np. nadmierna suchość pochwy.
Trudno mi coś powiedzieć bez dokładnego badania i zebrania wywiadu. Proszę dalej cierpliwie szukać rozwiązania swojego problemu. Jeżeli wyeliminuje Pani wszystkie możliwe problemy ginekologiczne, wówczas należy szukać problemu w swojej psychice.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...