Skocz do zawartości
Forum

Nieprzyjemny zapach z pochwy przed okresem a wkładka domaciczna


Gość gw...03

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce sie dowiedziec czy wkladka domaciczna jest bezpieczna. i jak mozna zauwazyc ze wypadla ? ja ma ja od roku ale zauwazylam ze bardzo swedzi mnie skora zwlaszcza nogi i rece . zwieksza sie to ja pije alkochol.. nie wiem ale to nie daje mi spokoju. i jeszcze przed okresem wydziela sie nie przyjemny zapach , nie czuje sie z tym dobrze . czy to jest normalne..i boje sie czy ta wkladka nie wrosnie ... prosze o pomoc i bardzo dziekuje anna

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ryzyko wypadnięcia wkładki (całkowitego lub częściowego) wynosi około 3-5 procent i jest najwyższe w pierwszych 3 miesiącach stosowania. Do wypadnięcie wkładki może dojść także podczas miesiączki. Częściowe wypadnięcie wkładki zwiększa ponadto ryzyko zakażeń. Prawidłowe położenie i obecność wkładki może zbadać także kobieta wyczuwając nitki (prawidłowo) lub wystającą z szyjki macicy wkładkę (częściowe wypadnięcie). Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Z tym swędzeniem to może uczulenie na alkohol? Albo problemy z wątrobą - zbadaj sobie może enzymy wątrobowe i bilirubinę.
Co do nieprzyjemnego zapachu, może to infekcja jakaś? Spróbuj zmienić płyn do higieny intymnej i może łykaj kilkanaście dni przed miesiączką Lacibios femina, aby unormować PH w tym czasie?

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Wkładki domaciczne w zależności od rodzaju, spełniają swoją funkcję od roku do 5 lat. Zdarza się jednak, że u ok. 5% kobiet dochodzi do wypadnięcia wkładki.
To czy wkładka znajduje się na swoim miejscu, najlepiej niech sprawdzi Pani ginekolog. Jeżeli wkładka wypadła, to straciła Pani ochronę antykoncepcyjną.
Jeżeli swędzi Panią skóra, to być może jest to jakaś reakcja alergiczna.
Dobrze będzie sprawdzić czy nie doszło do zakażenia dróg rodnych. Wkładki mają najczęściej właściwości antybakteryjne, ale mimo wszystko może dojść do zakażenia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...