Skocz do zawartości
Forum

Pajączki w młodym wieku


Gość agaaga20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agaaga20

Mam 20 lat, rozszerzone naczynka na nogach pojawiły się u mnie kilka lat temu (już nawet nie pamiętam kiedy). Brałam tabletki antykoncepcyjne przez pół roku, poczytałam to i owo, że powodują żylaki itd. W zawiązku z tym zaczęłam zwracać uwagę na moje pajączki i odstawiłam hormony. Czytałam,że rozszerzone naczynka związane są z nadciśnieniem, ale ja nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem. Co prawda moja mama ma rozszerzone naczynka, ale tylko na twarzy, tylko przyszło jej to z wiekiem. Ja jestem młoda i już je mam. Byłam ostatnio u ginekologa, ponieważ chciałam wrócić do hormonów po 2 miesięcznej przewie. Usłyszałam od lekarza, że już przerabiał temat pajączków i komu mają wyjść to i tak wyjdą i hormony nie mają nic do rzeczy. Sama już nie wiem co o tym myśleć. Przy mierzeniu ciśnienia wszystko jest ok, ale tętno wynosi ok. 85. Czy to może mieć coś z tym wspólnego, często mam też zimne stopy. Proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o mnie też mam ogromne problemy z pękającymi naczynkami w szczególności na lewej nodze, jako dziecko miałam wypadek - noga w 3 miejscach złamana i 3 operacje do tego mój ojciec ma żylaki i pajączki, lekarz powiedział, że hormony to "pikuś" w stosunku do uwarunkowań genetycznych i osłabionych naczyniach po wypadku, więc ja nadal biorę anty przede wszystkim na ogromne problemy z cerą...

Odnośnik do komentarza

U mnie pajączki i mini żylaki pojawiły się po tabletkach anty. Na początku to bagatelizowałam, ale nogi zaczęły sinieć i puchnąć. Obecnie mam diafragmę dopochwową, nogi troszkę odpoczęły, zrobiłam sobie kilka zabiegów z med. estetycznej i jest lepiej 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...