Skocz do zawartości
Forum

Zbyt duży pęcherzyk żółciowy w ciąży


Gość pa...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
31 maja 2012 byłam na usg i trochę mnie lekarz zmartwił... Ostatnią miesiączkę miałam 19.04.2012 Licząc od daty ostatniej miesiączki jestem w 7 tygodniu ciąży. W opisie lekarz napisał: W jamie macicy widoczny jest pęcherzyk ciążowy o średnicy 11mm - 4w6d YS - 4,9mm
Zaniepokoiło mnie to, co powiedział lekarz...powiedział, że pęcherzyk żółtkowy jest zbyt duży jak na piąty tydzień i że może to oznaczać, że zbliża się poronienie. Wg USG to ok 5 tydzień, ale nie widać serduszka, tylko właśnie tez zbyt duży pęcherzyk żółtkowy. Wyznaczył powtórne badanie za 10 dni. Dziś jest 1.06.2012 i nie wystąpiło krwawienie, ale od wczoraj mam takie bóle jak czasami przed miesiączką. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem jak wytrzymam te 10 dni. Dodam tylko że to moja pierwsza ciąża (mam27 lat) i nie ukrywam, że wraz z mężem czekamy na kolejne USG w nadziei, że jedna jest wszystko w porządku, ale muszę skorzystać z porady innego specjalisty przed kolejnym USG.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie musi Pani poczekać na kolejne badanie USG. Proszę bowiem pamiętać, że 5 tydzień to bardzo wczesna ciąża, kiedy zazwyczaj nie jest jeszcze widoczne serce płodu. Powiększony pęcherzyk żółtkowy bardzo często zaś jest wynikiem ciężkich wad płodu, co w większości kończy się poronieniem. Sam powiększony pęcherzyk żółtkowy nie jest jednak jeszcze wyrokiem. Zdarza się bowiem, że rodzą się zdrowe dzieci po wcześniejszej obserwacji powiększonego pęcherzyka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...