Skocz do zawartości
Forum

Żywotność plemników a możliwość ciąży


Gość kula10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ważne pytania;
1. Po ilu sekundach/min giną plemniki w wodzie NIE CHLOROWANEJ w temperaturze 20 stopni?
2, Po ilu sekundach/min giną plemniki w wodzie NIE CHLOROWANEJ w temperaturze ok. 35-37 stopni?
3. Czy jest możliwość zapłodnienia w wannie, jeżeli dana osoba się kąpała i doznała wytrysku, a potem spusciła tą wodę i dokładnie spłukała wannę, a potem poszła się kąpać kobieta? Przypominam że woda nie chlorowana bo ze studni własnej, ale z mydłem bo po myciu.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Różne informacje, podają różne źródła i badania. Standardowo przyjmuje się, że:
-plemniki preferują środowisko zasadowe, w nim mogą przeżyć średnio do 48 h (jama macicy, jajowody). W środowisku kwaśnym jakim jest pochwa, są w stanie przeżyć tylko 2 h. Wiele z nich ginie w zetknięciu z kwasowym odczynem pochwy.
- opisywane są przypadki, że plemniki żyły do 72 h, niektórzy badacze mówią nawet o 5 czy 7 dniach, ale są to przypadki kazuistyczne (rozkład Gaussa).
- Poza organizmem plemniki najczęściej giną szybko. Choć niektórzy autorzy podają, że plemniki w temp 37 stopni C, są w stanie przeżyć poza organizmem nawet 18 godzin, w co nie do końca wierzę.
Nie ma możliwości, żeby kobieta została zapłodniona w opisany sposób. Plemniki muszą się dostać do pochwy, myślę, że nie są najlepszymi pływakami;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...