Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna policzka po usuwaniu ósemek


Gość inferius

Rekomendowane odpowiedzi

witam mialam usuwana 8 w poniedzialek, we wtorek bylam na kontroli wszystko ok. pan doktor dal mi w ta rane jakis zastrzyk chyba nie musze pisac jaki to byl bol i spuchlam jak balon. dzisiaj sroda a ja nadal wygladam jak dynia na halloween. wszystko mnie potwornie boli szczeka ucho glowa migdaly. mam antybiotyk i ketonal ktory biore czesciej niz powinnam ze wzg na ogromny bol. jutro do kontorli a ja nie potrafie buzi otworzyc jakis scisk szczeki mam.

Odnośnik do komentarza

Mnie do usunięcia ósemki wysłał ortodonta. Ostrzegł mnie, że po ekstrakcji zęba będzie mnie boleć zębodół i gardło, że spuchnie mi policzek i ogólnie będe się źle czuć..
Więc sie wcześniej przed zabiegiem przygotowałam na to wszystko.. Kupiłam tabletki przeciwbólowe, woreczki do okładu z lodu, słomki do picia.. Ale sie okazało, że nie potrzebnie.. Trafiłam na takiego chirurga, który tak sprawnie poradził sobie z moim zębem, że wcale nie musiałam przez to wszystko przejść. Nic mnie nie bolało ani w trakcie zabiegu, ani po. Nie miałam opuchlizny i nic mi się nie działo. A miejsce zszycia zagoiło mi się szybciej niż w tydzień ;)

Zawsze pod góre :/

Odnośnik do komentarza

inferius
Hej wszystkim! ;)
Chciałam tylko powiedzieć, że opuchlizna pozostała od wczoraj bez zmian, więc jest już w miarę ok.

Tylko pojawił się jeden problem, a mianowicie koło języka po prawej stronie pojawiła mi się jasnożółta, jakby w kolorze ropy krostka, która mocno boli. Nie wiem, czy to może być od antybiotyku? Też jak miałam po zabiegu robiony rentgen, to musiałam trzymać zębami taki plastikowy stelaż jakiś, który wbijał mi się w to miejsce.

Co radzicie??
Pozdrawiam

ja tez tak miałam - to jest podraznienie od szwów ktore kłuja w język, smarowałam solcoserylem, ale to droga impreza

Odnośnik do komentarza
Gość Anitka 18

Witam. Jestem szósty dzień po usunięciu górnej ósemki. W drugiej dobie opuchł mi policzek, następnie zrobił się siniak, nie wspomnę już o bólu rany. Wyrwanie nie bolało wogóle, ale potem... koszmar. Zgłosiłam się ponownie do dentysty, przepisał duomox. Biorę drugą dobę i na razie bez rewelacji. Nie wiem czy wszystkim zdarzają się takie powikłania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj też miałam osuwaną górną prawą ósemkę, która nie wyszła. Jest to 1 z 4, które muszę usunąć :/ czytam wasze doświadczenia, bo się trochę przestraszyłam moim opuchniętym polikiem ( wyglądam jak chomik). Dziękuję wszystkim za podzielenie się doświadczeniami bo niestety nie zostałam uprzedzona, że tak może się wydarzyć a sama nie przygotowywałam się szczególnie do tego zabiegu.
Miałam chyba dużo szczęścia, że trafiłam na specjalistkę. Moje ósemki jak wcześniej pisałam nie wyszły, usuniecie z podaniem znieczulenia trwało około 15 minut. Komentarz Pani dr. bezcenny: to była trudna ósemka. Ciekawe ile by łatwa zajęła :)
Co do leków, dostałam:
antybiotyk Augumentin do brania rano i wieczorem
Dicoflor po antybiotyku
Ketonal - przeciwbólowy

Przeciwbólowych nie biorę bo jakoś szczególnie mnie nie boli. Czuję lekki dyskomfort od tego spuchniętego polika ale jest ok.
Nie jestem szczególną zwolenniczką leków bez potrzeby.
Zastanawiam się czy ktoś z Was nie dostał antybiotyku po usunięciu ósemek ( takich, które nie wyszły) ?? Przyznam, że biorę pierwszy raz od 15 lat antybiotyk ( mam 31).
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich, którzy wyglądają jak chomik po takim zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Dosiiiek

Ja miałam wczoraj usuwane dwie ósemki zatrzymane górną i dolną.Zabieg nic nie bolał.Antybiotyku nie dostałam bo nigdy nie brałam i doktor stwierdził,ze nie trzeba na zapas.Nic mnie nie boli.Mam tylko szczękościsk lekki no i spuchłam oczywiscie.Dostałam przeciwbólowo nimesil ale wziełam tylko profilaktycznie.Mam nadzieje,ze tak już zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Gość IwonA12222

Hej ja miałam usuwane i górna 8. Przy górnej trwało to 2 minuty złapał doktor i wyrwał. 2 godziny krew się Saczyla. Zero opuchlizny zero szwów. Wszystko super. W dolnej szwy jakieś pół godziny zabiegu opuchlizna leki przeciwbólowe i trudności z przelykaniem. Czekam aż to minie :/ dziś 2 dzień

Odnośnik do komentarza

Hej, ja wczoraj rano mialam usuwana prawa osemke i czuje sie fatalnie. Minely prawie dwa dni a ja czesciowo czuje odretwienie jak na znieczuleniu. Strasznie boli mnie rana, glowa i gardlo. Nie czuje polowy ust i brody, tylko czasem dokuczliwe mrowienie :-( Juz wczoraj dosc mocno spuchlam, dzis opuchlizna sie powiekszyla i rozszerzyla na szyje. Osemke mialam dlutowana, w sumie na fotelu spedzilam 3 (!) godziny, zab caly nie wyrosl i sie kruszyl. Najgorsze, ze prawdopodobnie zostal mi fragment korzenia, ale chirurg nie mogla z cala pewnoscia tego stwierdzic, nawet po czesciowym rtg. Po takim czasie bylam zbyt mocno opuchnieta i bardzo krwawilam. W czwartek robie panorame. Martwi mnie ewentualna pozostalosc zeba i tego konsekwencje oraz brak czucia :-( Dodam, ze na usuniecie osemki szlam z usmiechem, pol roku temu usuwalam dolna lewa i bylo bajecznie. Zabieg 30 min ze znieczuleniem, lekka poldniowa opuchlizna. Gdyby nie szwy to po 3 dniach czulam sie jakbym nic z zebami nie robila. Niestety nie ma regul na osemki

Odnośnik do komentarza

Jestem po usunięciu ósemki lewej z dołu która była zatrzymana na dodatek rosła pod kątem i wciskała się w siódemkę. Podczas rentgena okazało się że ma haczykowate korzenie i będzie to troszkę trwało no i trwało 1h na fotelu asystentka rozciągała mi policzek a chirurg robił swoje. Nie polecam nikomu tej 1godziny na fotelu bo ból był wyjątkowy. Potem szycie w domu antybiotyki i ketonal mija 28h od zabiegu ból jest do zniesienia nie trzeba brać prochów ale opuchlizna he he wyglądam jak chomik. Trzeba przecierpieć po niedzieli wezmę może kilka dni wolnego bo gdybym w takim polichem poszedł do pracy kazali by mi iść do domu.

Odnośnik do komentarza

Od chirurgicznego usunięcia Mojego zęba mija 8 dzień, dziąsło lekko spuchnięte, płukam delikatnie szałwią żeby nie wypłukać skrzepu w dziąśle, wydaje się że wszystko jest ok. Na początku brałem paracetamol, teraz odczuwam mniejszy ból ale czuje dyskomfort w tym miejscu. Irytuje mnie to, ale cóż zabieg był trudny, miałem rozcinane dziąsło, wyjęto mi 3 korzenie, więc myślę że to kwestia czasu jak wszystko wróci do normy. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość MadleneKot

To i ja podzielę się moim doświadczeniem. Mija 5 doba od usunięcia 4 ósemek zatrzymanych w znieczuleniu ogólnym. Nie ukrywam byłam przerażona. Że szpitala wyszłam na drugi dzień po zabiegu. Serdecznie polecam opcję hospitalizacji, odpowiednia opieka i leczenie po robi swoje. Opuchnięta jestem nadal, ból umiarkowany, bardziej odczuwam swędzenie dziąseł. Biorę antybiotyk, lek przeciwbólowy w saszetkach, wit.C na krzepliwości, okłady zimnym kompresem . Kwestia bólu i przejścia zabiegu to sprawa indywidualna, ważne żeby wybrać dobrego chirurga i stosować się do zaleceń. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwców czekających na
ekstrakcję ósemek, dacie radę, później spokój na całe życie!:)

Odnośnik do komentarza

Używam jak mnie zaczyna w kręgosłupie coś pobolewać ciepłych kompresów od jakiegoś czasu i działa to na mnie lepiej niż przeciwbólowe kobyły czasami..Kompresy żona kupowała i mam w różnych rozmiarach – większe i mniejsze, nazywa się to Flex, w środku w takiej jakby folii jest żel. To się nagrzewa w mikrofalówce w parę chwil, ale temp to już trzyma długo potem.

Odnośnik do komentarza

Hey, dziś usuwalam w narkozie dwie ostatnie 8. Jak narazie czuje sie tylko osłabiona, znieczulenie jeszcze działa bo pół buzi nie czuje. Dostałam antybiotyk i ketonal. Za tydzień ściąganie szwów. Zobaczymy jak jutro. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magda7901

Trzecia doba od ekstrakcji dolnej ósemki za mną. Zabieg trwał 100 minut. Miałam momenty, gdzie wydawało mi się że zemdleje. Ból tylko przy znieczuleniu- ale okropny. Później czułam kłucie podczas szycia i ostrzykiwania lekiem sterydowym, który miał ograniczyć stan zapalny i obrzęk. Czułam też duży dyskomfort i ból policzka naciąganego mechanicznie przez prawie 2 godziny. Wyszłam o własnych siłach, ale do prowadzenia samochodu na pewno się nie nadawalam. Druga i trzecia doba bardzo trudne. Ból głowy, rany, opuchlizna. Z jedzeniem nie było wielkiego problemu. Z mówieniem też. Dziś wylazł mi spory siniak. Do pracy nie chodzę. Mam tydzień L4. Antybiotyk nie jest konieczny. Ja nie mam. Mimo że przy zębie była ropa w kieszonce kostnej. Przez dwie doby cały czas czułam krew w ustach. Biorę Nurofen, aescin i płukanie eludrilem. Po tygodniu od zabiegu zdjęcie szwów. Trzeba swoje odcierpieć, ale jestem w stanie chodzić, zrobić obiad, posprzątać, porozmawiać... Nie jest najgorzej. Tylko jedna moja ósemka była taka pechowa z haczykami i zaklinowana. Inne poszły w miarę gładko.

Odnośnik do komentarza
Gość Agata 200

Witam ja również miałam usuwaną 8. Ząb był zatrzymany w kości ułożony poziomo. Sam zabieg trwał 20 minut. Nic nie bolało. Natomiast teraz mega opuchlizna i dziwne zdretwienie połowy brody i dolnej wargi. Mam nadzieję,ze wszytko wróci do normy. Czy kto również miał takie odczucia?

Odnośnik do komentarza

Takie odretwienie jest czssem normalne, zalezy od organizmu, to jego reakcja wlasnie na znieczulenie. Ja zdretwiala chodzilam okolo 8 godzin, ale po przespanej nocy bylo ok. Jest 4 dzien po wyrwaniu i ciagle opuchniety policzek w miejscy szwow, wydaje mi sie ze to nie schodzi mimo przyjmowania antybiotyku. Czy to normalne, czy mam cierpliwie czekac, czy sie za bardzo nakrecam?

Odnośnik do komentarza
Gość juzbezosemek

Hej. Opisywane przez Ciebie dolegliwości pojawiają się w większości przypadków. Znacznie gorzej goją się generalnie zęby dolne. Chyba nikt nie poinformował Cię o diecie. Nie płuczemy zębów przez (z tego co pamiętam) 24 godz. Lub więcej. Dieta płynna, w żadnym wypadku gorąca!! Jedz kaszki, kleiki i generalnie pokarmy polplynne. Jeżeli wyplukalas skrzep, to niestety nie wytrzymasz z bólu i czeka Cię bardZo długa rekonwalescencja

Odnośnik do komentarza

Moja córka miala wczoraj zabieg usunięcia dolnej 8. Jest bardzo opuchnięta, policzek jest nawet na środku opuchlizny purpurowo- czerwony. Jest antybiotyk, 3 tabletka. Ketonal i Apap. To trudne zabiegi nawet dla chirurga, pacjent cierpi po zabiegu. Corka miala wycinana ósemke, bo nawet nie była jeszcze widoczna w dziąśle.
Kości żuchwy były cięte i dłutowany ząb w kilku częściach. To 2 doba ból nie ustępuje, gorączki nie ma.
Przestraszyło mnie tylko to, ze obrzęk jest większy dziś wieczorem niż był rano.
Jeśli jutro bedzie tak samo, chyba trzeba by iść kontrolnie do lekarza i skonsultować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...