Skocz do zawartości
Forum

Białko serwatowe przy odchudzaniu


Gość ww...91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ww...91

Witam,mam a imię Daniel,waże 57kg,mam 21lat wiem to mało,staram się przytyć od półtoraj miesiąca żuciłem papierosy,moim powodem było zaczęcie ćwiczenia na siłowni,zacząłem jeść co pare godzin jak nie ryz to makaron z mięsem gulaszowym,kanapki z serem białym,osobno pracuje i niewiem jak dobrać diete do wysiłku fizycznego typu praca na stanowisku operator maszyn,chciałbym sie dowiedzieć czy ewentualnie dodanie białka serwatkowego grało by tu jakąś wyższa role?czy poprostu kupić mleko w proszku i pić.zamiast tego czy to i to?
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Zwracam sie do Was z zapytaniem, a mianowicie: Czy jeśli będę jadła dłużej w ten sposób mogę się narazić na jakąś chorobę? Moja dieta wygląda tak:
Śniadanie: Litr mleka 0,5
II śniadanie: Litr mleka 0,5
Obiad: Twaróg klinek półtłusty (250g) + jogurt nat. 2 % (250g)
Podwieczorek: Twaróg klinek chudy (250g) + jogurt nat. 2% (250g)
Kolacja: Twaróg klinek chudy (250g) + jogurt nat. 2% (250g)
No i 3 razy dziennie kawa prawdziwa czarna bez mleka ze słodzikiem.
Co sądzicie o takiej diecie? Wiem, że jest monotonna i że sam nabiał, ale jak zjem coś mącznego, mieso, warzywa lub owoce źle się po tym czuję. Jem tak codziennie już od 5 miesięcy. Czekam na Waszą odpowiedź. Pozdrawiam. Anka.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem taka dieta jest kiepska. I to z kilku powodów:
- brak witamin i minerałów - nabiał wszystkiego Ci nie dostarczy
- Brak błonnika
- brak zdrowych tłuszczy i ogólnie jakichkolwiek tłuszczy
- brak węglowodanów, które wbrew pozorom są potrzebne
- ryzyko kwasicy - Robiłaś badania krwi i moczu?

a i jeszcze anemia i niedoboru różnego rodzaju

Odnośnik do komentarza
Gość Right side

Ałć! :) Taka dieta może być bardzo niebezpieczna dla organizmu! Zbyt duża ilość białka bardzo mocno obciąża nerki i wątrobę (pamiętaj że bez wątroby nie da się żyć ;) )! Przy takiej diecie odwapniasz sobie kości (osteoporoza), ryzykujesz chorobami serca, krążenia, miażdżycą! Lepiej zmień ją jak najszybciej!

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

Jak dla mnie to żadna dieta która wyłącza jeden bądź wiecej skałdników pokarmowych nie może być zdrowa. Człowiekowi do życia w zdrowiu potrzebne są wszystkie składniki, i tłuszcze i węglowodany i białka. Wszytko pełni określone funkcje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...