Skocz do zawartości
Forum

Obfite krwawienie po przegryzieniu języka u dziecka


Gość ma...07

Rekomendowane odpowiedzi

moje dziecko dzisaj przegryzlo sobie jesyk w poprzek przewracajc sie krwawienie byo duze robiam zimne oklady glowe na dól by nie łylal krwi a co naj gorsze kalarze nie zrobili nic ma rozciecie ok 3 cm powiedzieli ze to kwestia 2 - 3 dni i sie samo zrosnie? zenada nadal krwawi daje mu zimne soki nie kwaskowe co mam robic nie ma obrzeku

Odnośnik do komentarza

Może rzeczywiście nie ma co panikować, język krwawi bo jest silnie ukrwiony, i nawet powierzchniowa ranka będzie krwawić. możesz probwać lodem to jakoś złagodzić. może kup dziecku loda i niech go sobie ssie.
Jezeli krawienie nie ustapi po tych dniach to idź ponowanie do lekarza. Niech dziecko przepłukuje usta rumiankiem albo szławią to odkazi ranę. I obserwuj, jak tylko coś się zacznie dziać to idź do na izbe.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Tydzien temu dentystka uszkodzila mi jezyk, doslownie rana 1cm, wczoraj zaczela LAC sie krew. 2 razy bylam w nocy na pogotowiu, odsylana z kwitkiem i rada "zrobic sobie opatrunek na jezyk na sen"....rano utrata litra krwi, wizyta u chirurga i szycie jezyka z wielkim szokiem dlaczego w nocy nie wezwano chirurga...jezyk rzeczywiscie sie szybko goi, ale nie ma z nim zartow

Odnośnik do komentarza
Gość renia.młoda.mama

Witam, naturalnie język się szyje ludzie co się samo wchłonie itd u dziecka czy dorosłego nie ma takiej możliwości jeśli pluje się krwią i widać że język jest mocno ugryziony normalny lekarz powinien dać choć skierowanie jeśli sam się boi tego podjąć. Ostatnio miałam z tym do czynienia gdy mój roczny synek przegryzł sobie język i choć mu to zwisało widoczne dla przeciętnego człowieka udaliśmy się na pogotowie w Lidzbarku Warmińsku tam zalecenie płukać rumiankiem....ja szok... mamy 21 wiek i takich starych nie normalnych i nie kompetentnych chirurgów że strach zapytać kto im ten dyplom ukończenia dał? Oczywiście udaliśmy się do Olsztyna do Szpitala dziecięcego tam o 2 w nocy od razu podjęto próbę zszycia miejscowego , nie stety u dziecka się nie udaje najczęściej bo gryzie i zwyczajnie nie wie co się dzieje płacz niesamowity, skończyło sie na szyciu pod narkozą ale na 2 dzień wyszliśmy rana się goi ale i tak wygląda to lepiej z szwami niż by miał cierpieć szkoda gadać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...