Skocz do zawartości
Forum

Ochraniacze i kaski


Gość filipkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość filipkowa

Całe życie jezdziłam na rowerze czy na rolkach bez ochraniaczy i bez kasków, w czasie mojego dziecinstwa nie bylo czegos takiego i nie ma zamiaru nakladac teraz kasku na glowe skoro przezylam 30 lat bez niego. a czy dzieci jezdzace na rowerze maja taki wymog? mam syna 6 lat jezdzi troche oczywiscie bez kasku, bo uwazam ze to wymysl zeby nabic kase producentom, czy jest jakis przepis ktory mowi ze dziecko musi miec kask? po co dziecku kask skoro nie rozpedza sie nie skacze wyczynowo itd???

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy sa te wymogi czy nie ale ja tam wolę zakładać kask jak jadę gdzieś dalej albo jak trafi się szosa albo po nierównym terenie. Chociaż nie zawsze zakładam. Parę lat temu kolega mojego męża zginął bo samochód go zepchnął z szosy a przyczyną śmierci był niefartowny upadek na głowę w jakąś tętnicę uderzył. Niedawno z kolei moja ciotka wjechała w jakąś wyrwę na chodniku i się nieźle załatwiła, miała kask na szczęście bo by głową o chodnik uderzyła. Do ochraniaczy to tak nie koniecznie jestem przekonana.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to senat odrzucił poprawę i dziecko do 15 roku życia nie musi mieć kasku na głowie. Aczkolwiek uważam ze nie jest to taki głupi pomysł. Dziecko się często przewraca, a ścieżki rowerowe czy chodniki w Polsce pozostawiają wiele do życzenia.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...