Skocz do zawartości
Forum

Strach przed ludźmi


Gość kamilek1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilek1

Witam, mam 15 lat i mczy mnie pewien problem Boje sie ludzi. Normalnie mam jakis lek przed ludzmi, prawie przed kazdym czlowiekiem, nie chce wychodzic z domu bo mi sie wydaje tam niebezpecznie, wydaje mi sie ze kazdy kogo spotykam moze w jakis sposob mnie skrzywdzic. Jdyne osoby ktorych sie nie boje to sa moi rodzice, dziadki i siostra. Prosze jesli da sie to jakos wyleczyc to pomozcie.

Odnośnik do komentarza

Wygląda mi to na fobie społeczną bo też miałam podobnie przez wiele lat jako dziecko i nastolatka tylko że ja nie bałam się wychodzić tylko się odzywać.

Nie jest łatwo z tego wyjść, wymaga to bardzo dużo pracy.
Powinieneś wmówić sobie że ludzie nie gryzą . Nie każdy jest zły. Nie każdy myśli o tym by zrobić Ci krzywdę i nie każdy będzie Cię oceniać czy krytykować. Pomyśl sobie- dlaczego przypadkowa osoba której nie znasz miałaby cię skrzywdzić?
Wiem że ciężko to zrozumieć bo tak naprawde to ten lęk przychodzi znikąd i przeważnie człowiek sam nie wie skąd go ma i dlaczego taki jest.

Na każde lęki i fobie społeczną bardzo dobre są antydepresanty. Pomagają się wyluzować, tak żeby w sytuacji której się czegoś boisz nie czuć zagrożenia.
U ciebie ta fobia wygląda na bardzo poważną skoro nawet nie chcesz z domu wychodzić, dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem to leczenie farmakologiczne.

Odnośnik do komentarza

Kamilek, obawa przed ludźmi, która powoduje blokadę, strach przed wyjściem z domu może być fobią społeczną, a obok niej może pojawić się także agorafobia, a więc lęk przed otwartą przestrzenią. Jeśli nei zaczniesz nad tym pracować, może się zdarzyć, że te dysfunkcje wyklucza Cię z życia społecznego, nie będziesz mógł wyjść z domu i zamkniesz się  w 4 ścianach. A z czasem zobaczysz, że to złe i krzywdzace dla Ciebie. Powinieneś powiedzieć o swojej fobii rodzicom i skonsultować się z psychologiem lub lekarzem psychiatrii. Możliwe, że jest to chwilowy problem związany z okresem dojrzewania, a możliwe, że zaburzenie wymagające terapii, dlatego porozmawiaj ze swoimi rodzicami i koniecznie skonsultuj się z psychologiem lub psychiatrą. Im szybciej tym lepiej.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

może nie cuzjesz się pewnie wśród ludzi i dlatego tak się boisz. Może ktoś Cię skrzywdził i boisz się ponownie zaufać. Zastanwów się od jakiego momentu masz takie problemy, czy od zawsze się boisz czy coś musialo się stać.....

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Kamil lęk przed ludźmi obejmujący niemal wszystkie sytuacje społeczne poza kręgiem rodziny może rzeczywiście świadczyć o fobii społecznej. Zastanów się dlaczego myślisz, że ktoś obcy mógłby wyrządzić Ci krzywdę - od kiedy to trwa i czy nie wpłynęło na to jakieś wydarzenie z przeszłości.
Radziłabym udać się do psychologa, gdyż lęk przed ludźmi może nasilić się do napadów paniki, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do całkowitej izolacji społecznej.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...