Skocz do zawartości
Forum

Wpuklina krążka międzykręgowego z niewielką kompresją worka oponowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam obecnie 37 lat i ostatnio mam problemy z kregosłupem .Nie mogłam ostatnio wstać z uszka .Lekarz oznajmił że to rwa ,skierował mnie do neurologa .Nurolog dał skierowanie na rezonans magnetyczny.Oto wyniki;Spłycon lardoza ledżwiowa.Na poziomie L/4-okrężna wypuklina krążka między kręgowego z niewielkimą kompresją worka oponowego ,niewielkim zwęzeniem obu zachyłków bocznych i niewielkim zwęzeniem obu otworów międzykręgowych.Modelowanie osłonki nerwów na tym poziomie obu stronnie.Na poziomie L5/S1-tylna wypuklina krążka z przyleganiem do wiazadła podłuznego tylnego i niewielkim wypukleniem do światła otworów miedzy kregowych.Zmiany zwyrodnieniowe w obrebie blaszek granicznych sąsiadujących trzonów na tym poziomie oraz drobne zaostrzenia na ich krawedziach przednich i tylnych.Cechy dyhydracji tych krązków z obnizeniem ich sygnalu i z obniżeniem przestrzeni miedzykregowej L5/S1.Pozostałe krążki bez cech pjm, o typowym sygnale.Obiety badaniem odcinek rdzenia bez zmian.Bardzo proszę o wyjaśnienie tego rezonansu.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Opis rezonansu wskazuje na dość nasilone zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Krążki między kręgowe to żelowe dyski, które znajdują się między kręgami i amortyzują jego ruchy. Jeżeli dochodzi do ich uszkodzenia - powstają wypukliny czyli jak sama nazwa wskazuje uwypluklenia krążków międzykregowych co może powodować ucisk nerwów wychodzących przez otwory międzykręgowe i objawy rwy.

W takiej sytuacji konieczna jest rehabilitacja - neurolog skieruje Panią zapewne do odpowiedniego ośrodka. Warto unikać przeciążania kręgosłupa - noszenia ciężkich przedmiotów, zakupów, długotrwałego stania lub siedzenia w jednej pozycji. Warto wzmacniać mięsnie kręgosłupa poprzez pływanie, ćwiczenia (np. na duzych piłkach - tzw. fit ball).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedż. Chciała bym jeszcze dodać że pracuje w Tesco raczej cały czas na nogach rzadko siedzę na kasie i do tego robię wszystko wykładam towary itp.Mąż mi mówi żebym tą prace rzuciła ale wiadomo że dzisiaj o prace trudno.Nie wiem sama co mam robić?Może ktoś mi pomoże podjąć decyzję.pozdrawiam Renata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...