Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy nad prawym okiem


Gość roja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata.Już 5 dzień budzę się z silnym bólem głowy umiejscowionym z prawej strony, nad okiem (dotyka okolice brwi oraz skroń) Ból lekko ustaje po zażyciu tabletek. Całkowicie, gdy przyjmę silniejszą dawkę. Gdy już ustanie, powraca po południu i znowu biorę tabletki lub męczę się do wieczora z tym bólem. Czego to może być przyczyna? Wczoraj czułam się lekko otępiona, miałam lekkie zawroty głowy.

W dzieciństwie miałam podobne bóle głowy. Umiejscowione w różnych płaszczyznach głowy. Pamiętam, że mama zawsze przy mnie była do ustania bólu (do kilku godzin) a wizyty w szpitalu i badania nic nie wykazały.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Niestety trudno wyjaśnić przyczynę bez możliwości badania pacjenta. Takie bóle głowy mogą wynikać z różnych przyczyn - np. zapalenia zatok, chorób oczu lub być przejawem migreny lub innych rodzajów samoistnych bólów głowy.

To, że w dzieciństwie miewała Pani podobne bóle głowy nie oznacza, że tym razem przyczyna jest ta sama. Zażywanie przez dłuższy czas tabletek przeciwbólowych nie jest korzystne, wręcz stwarza ryzyko powikłań - np. choroby wrzodowej żolądka i dwunastnicy, uszkodzenia szpiku kostnego lub wątroby.

Dlatego uważam, że powinna Pani osobiscie zgłosić się do lekarza. Proponuję na początek lek rodzinnego lub internistę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Byłam u lekarza rodzinnego - dostałam skierowanie do okulisty ( ponieważ zaczęłam odczuwać silniejszy ból oka i zmieniła mi się ostrość widzenia) i neurologa. Ponad to podstawowe badania - morfologia i cukier (cukier jest ok). Zaobserwowałam dziś opuchnięcie prawej strony twarzy więc udałam się do okulisty w trybie pilne. No i rzeczywiście dr zaobserwowała zmiany w prawy rogu oka. Określiła je jako zapalenie torebki. Dostałam antybiotyk. Jeśli nie nastąpi poprawa do poniedziałku mam udać się na leczenie do kliniki. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Od trzech tygodni mam silny ból głowy z prawej strony . Jest to nasilający się ból,budzę się w nocy z dość niepokojącym silnym bólem. miałam już badane dno oka. Lekarz rodzinny stwierdził że to nadciśnienie od 3-ch tyg biorę leki , ból ustępuje tylko na chwile.zaczynam już się bać że to coś poważnego. Proszę o doradę jeśli macie Państwo taki problem jakie badania powinnam jeszcze wykonać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...