Skocz do zawartości
Forum

Większa dawka tabletek antykoncepcyjnych a wpływ na okres


Gość ki...la

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moj problem dotyczy wziecia w ciagu 3 tygodni wiecej niz 3 dodatkowych tabletek (glownie z powodu biegunki). Zawsze gdy nie moglam miec pewnosci ze tabletka sie wchlonela dla swietego spokoju bralam 'zapasowa' z dodatkowego opakowania. Obecnie jestem w 3 dniu przerwy, krwawienie z odstawienia dostaje zwykle 3-4 dnia, jednak niepokoi mnie jego brak do tej pory. Wiem ze powinnam poczekac ale chcialam tylko zapytac czy to ze teoretycznie stezenie hormonow bedzie wieksze (gdyz podejrzewam ze przedostatniego dnia nie musialam koniecznie brac dodatkowej tabletki - wystapil luzny stolec, ale wolalam sie nie martwic, gdyz w przeciagu ostatniego tygodnia doszlo do stosunkow- dlatego wzielam dodatkowa). i czy to ze wzielo sie wiecej niz 3 tabletki w odstepach czasu oczywiscie wiecej niz 21 moze wplynac na fakt iz okres wystapi pozniej? Dodam ze w ulotce wyczytalam ze przyjecie na raz lub w krotkim czasie wielu tabletek nie powinno wplywac na skutecznosc tabletek, wrecz przeciwnie ´'dobrze zabiezpieczona'.
Serdecznie dziekuje z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Dobrze wyczytalas z ulotki, wziecie wiekszej ilosci tabletek nie wpłynie na ochrone antykoncepcyjna na pewno jej nie oslabi, gdybys brala nieregularnie lub za malo tabletek - wtedy tak ale wieksza dawka na pewno nie wplywa na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych natomiast na okres moze wplynac duza dawka hormonow w organizmie moze prowadzic do tego ze zamiast krwawienia moze byc np tylko plamienie nie przejmuj sie tym

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...