Skocz do zawartości
Forum

Brak porozumienia córki z mamą po rozwodzie rodziców


Gość pa...12

Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice są po rozwodzie, stało się to niecały miesiąc temu, od tej pory nie daję sobie rady. Moja mama sprowadza do domu swojego nowego partnera, mój tata wyjeżdża za granice do pracy i jest w domu co 2-3 miesiące. Ale codziennie widze tego faceta (facet mojej mamy), jest u nas codziennie, całują się przy mnie , przytulją, mimo to że rozmawiałam z mamą o tym nie raz, że strasznie mnie to boli, i zazwyczaj po prostu stamtąd wychodzę, ale ona nic sobie z tego nie robi tylko ma do mnie pretensje. Przez cały czas mama , mówi same najgorsze rzeczy na mojego tate, a na koniec ZAWSZE dodaje że ona nigdy złego słowa na niego nie powiedziała.Ale tak nie jest, to tata nigdy na nią nic złego nie powiedział. Jak tata przyjeżdża do PL (tak jak np teraz- Święta) strasznie się kłócą. A mama zawsze wyszukuje złego we mnie(akurat we mnie, chociaż mam rodzeństwo), zawsze jest moja wina, i zawsze robie wszystko źle.
Teraz są Święta, odnalazłam wsparcie w wujku, ale on też ma dużo problemów, z moim bratem. Nie mam pojęcia co robić, prosze pomóżcie nie potrafie tak dalej ;/.

Odnośnik do komentarza

Musisz powiedzieć wprost mamie, że jej zachowanie jest dla Ciebie drazniące, że sprawia Ci przykrość, że nie masz nic przeciwko temu, że okazuje uczucia swojemu nowemu partnerowi, ale wolałabys aby robili to będąc we dwoje bo dla Ciebie nie jest to miły widok. Nie kłóć się tylko powiedz na spokojnie. Jeśli to zrozumie - w porządku, jeśli nie, porozmawiaj z jej partnerem, może on weźmie pod uwage Twoje słowa. Jeśli i to nic nie pomoże - nie zwracaj na to uwagi, nie patrz się na nich gdy robią coś, co Cię krępuję lub nie podoba Ci się, możesz wyjść z pokoju itd. Twoja mama cieszy się z nowego związku i okazuje swoje uczucia. Przykmnij na to oko, bo może uznac, że przecież jej wolno, że ma swoje życie, a Ty swoje. Dlatego nie zwracaj na to uwagi, jeśli przy Tobie bedzie mówiła złe słowa na Twojego ojca, powiedz, że nie chcesz brac udziału w tym i po prostu odejdź z miejsca gdzie toczy się dyskusja na ten temat. Staraj się unikac tego typu rozmów i nie daj się wciągnąć w intrygi.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

Zgadzam sie z Tarja, najlepszym wyjsciem byla by rozmowa z mama albo z jej partnerem jesli mama nie bedzie chciala tego zrozumiec albo w ogole z toba rozmawiac na ten temat, ale w2azne jest zebyscie rozmawiali ze soba na spokojnie, bez nerwow. Powiedz wprost co ci sie nie podoba, czegobys nie chciala, moze w koncu dojdziecie do porozumienia

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rozwód jest rudnym doświadczeniem nie tylko dla małżonków, ale także dla dzieci. Powoduje on utratę poczucia bezpieczeństwa i stabilności.
Zgadzam się z Przedmówcami. Najlepszym wyjściem jest rozmowa. Kiedy Twoja mama następnym razem będzie źle wyrażać się o Twoim tacie, powiedz jej, że kochasz i ją i tatę tak samo i sprawia Ci przykrość kiedy mówi coś złego o tacie.
Co do nowego partnera Twojej mamy. Jeśli rozmowy, na temat tego, że bolą Cię ich zachowania, że krępujesz się w takiej sytuacji nie pomagają, to tak jak napisała Tarja - nie zwracaj uwagi na takie zachowania. Może warto byłoby też spróbować poprosić mamę, żeby spędzała z Tobą więcej czasu - miałybyście więcej możliwości do spokojnej rozmowy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...