Skocz do zawartości
Forum

Rozpamiętywanie trudnej przeszłości przez matkę


Gość na...ob

Rekomendowane odpowiedzi

witam
moj problem to moja mama. ma ona 62 lata. zauważylam u niej dziwne zachowanie(które trwa od kilkunastu lat). dokładnie mówiac moja mama nie potrafi poradzic sobie z przeszłościa. miała bardzo ciezkie zycie najpierw cięzko pracowała w swoim domu rodzinnym na wsi od rodziców nie dostawała niczego na wszystko musiała sama zapracować. urodziła szescioro dzieci mnie siostre i moich braci. miała meza przez którego była bita i traktowana jak szmata. ucieła od niego. każdy jej zwiazek w kóry wchodziła kończył sie zle. przez nasz dom przewineło sie duzo facetów. cały czas powraca do tego co miało miejsce 20 lat temu. ja rozumiem ze bardzo mocno zycie dało jej popoalic. ale nie rozumiem czemu ona do tego wraca za kazdym razem kiedy z nia rozmawiam. do tego jeszcze dochodzi gadka o bogu i szatanie i innych zjawiskach paranolmalnych. wkreca sobie rózne historie które sa wymyslone albo wcale nie miały miejsca. uważa sie za świeta a wszyscy innni sa zli, ze wszyscy za jej plecami spiskuja. mojemu rodzenstwu potrafi wypomnieć błedy które popełnili kilka lat temu gdzie już nikt o tym nie pamięta przez to cale moje rodzeństwo odwróciło sie od niej nie chca mieć z nia nic wpolnego tylko ja jeczsze utrzymuje z nia jako tako kontakt ale tez już mam tego powoli dosyc ile razy można słuchać tego samego. jakiś czas temu założyłam własna rodzine urodziłam córke mam meża i wyprowadziłam sie z domu. miedzy moim domem rodzinnym a obecnym miejscem zamieszkania dzieli mnie 400 km z mama rozmawiam najczesciej telefonicznie bardzo chciałambym jej pomóc ale nie wiem jak mam to zrobić tym bardziej ze jestem tak daleko. na wizte u psychologa czy psychiatry nie da sie namówić bo juz próbowałam. uwaza ze z nia jest wszystko wporządku a to ja mam cos nie tak poukładane w głowie. prosze o pomoc co ja mam zrobić zerwać z nia kontakt?

Odnośnik do komentarza

Zerwanie kontaktu choć proste wcale nie przyniesie Ci korzyści bo nie pomożesz mamie i bedziesz miała wyrzuty sumienia, że pozostawiłaś ją samą sobie albo swojemu rodzeństwu. Twoja mama potrzebuje pomocy psychologa lub psychiatry, na Twoim miejscu zgłosiłabym wniosek o przymusowe leczenie, dla jej dobra, choc na pewno na poczatku zachwycona nie bedzie. Ona nie uporała się z uczuciami i z emocjami z przeszłosci, nie pogodziła sie z nimi to w niej tkwi jest cały czas żywe cały czas to rozpamietuje i dlatego tak sie zachowuje, a jesli ktos bardzo w cos wierzy i jest pewien ze to prawda ciezko mu wytlumaczyc ze tak nie jest ze to choroba itd. Musisz byc cierpliwa i wyrozumiala dla swojej mamy na pewno jej zachowanie może byc meczace czy moze sprawiac przykrosc swoim zachowaniem ale robi to nieswiadomie i na pewno nie z premedytacją. Porozmawiaj ze sowim rodzenstwem, porozmawiajcie z nia raz jeszcze aby skorzystala z porady psychologa jesli nie, postaraj sie o wniosek ze musi sie leczyc bo jesli urwiesz z nia kontakt moze to odebrac jako kolejny cios od zycia, od córki i jej stan moze sie pogorszyc.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Ciągle wracanie do wydarzeń z przeszłości, jest spowodowane tym, że Twoja mama po prostu nie poradziła sobie z tymi ciężkimi doświadczeniami, nie przepracowała ich, więc wracają.
Możliwe, że te wszystkie trudne doświadczenia są odpowiedzialne za to, co teraz dzieje się z Twoją mamą.
Radziłabym udać się do psychiatry i poradzić się go, co w takiej sytuacji można zrobić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...