Skocz do zawartości
Forum

Dieta na wzdęcia


Gość ag...89

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 156cm wzrostu i waże około 65 kg, mam 23 lata, czuję się źle zwłaszcza jak jem wieczorem brzuch mnie boli i mam wzdęty proszę o pomoc i jakąś dietę cieżko mi się przełamać i coś ze sobą zrobić, mój brzuch mi przeszkadza, kiedyś byłam chudsza... pomocy!

Odnośnik do komentarza

Witam.moim problemem jest brzuch.

Jak wstane rano mam płaski brzuch a jesli wypije herbate lub zjem kanapkę albo nawet obiad mój brzuch staje sie okrągły odstający i bardzo duży.jak bym była w ciązy.nawt jesli zjem małego loda odrazu zaczyna rosnąć mi brzuch.nie mogę nosić obcisłych bluzek bo sie wstydze chodz pod luznymi też widać.Wstydzę sie chodzić na krótki rekaw zawsze chodzę w bluzie.Proszę o pomoc nie wiem juz co mam robic.

Odnośnik do komentarza

Według badań na wzdęcia cierpi co druga kobieta w Polsce. Jest bardzo popularny problem i jeden z najczęstszych dotyczące układu pokarmowego. Aby zapobiec temu problemowi należy zmienić pewne nawyki oraz upodobania żywieniowe. Poniżej przedstawię co jest dozwolone a co nie w diecie na wzdęcia:
1. Unikaj produktów z sorbitolem - jest to substancja słodząca dodawana do gum do żucia, czekoladach dietetycznych, żelowych deserach i wielu innych. Sorbitol nie jest wchłaniany w żołądku. W jelitach zaś zaczyna fermentować potęgując produkcję gazów.
2. Unikaj pewnych owoców. Uważaj na gruszki, śliwki, jabłka, brzoskwinie, jagody i wiśnie. Zamiast nich jedz dojrzałe banany ( o ile wzdęciom nie towarzyszą zaparcia), kiwi i grejpfruty. Owoce powinny być spożywane w formie oddzielnego posiłku nie później niż na godzinę przed daniem głównym.
3. Niektóre warzywa zawierają dużą ilość trudnostrawialnych węglowodanów - rafinozy i stachiozy. Unikaj zatem takich warzyw jak: groch, fasola, fasolka szparagowa i innych roślin strączkowych a także kapusty, brokułów, brukselki i cebuli.
4. Jeśli zaś chodzi o mleko i jego przetwory to polecam zsiadłe mleko, kefiry i jogurty. Są to produkty w których laktoza jest częściowo rozłożona przez co nie powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.
5. Potrawy najlepiej przyrządzaj poprzez gotowanie na parze, gotowanie w wodzie. Gotuj lekko.
6. Posiłki spożywaj w spokoju, spiesząc się połykasz więcej powietrza, które nasila objawy wzdęć
7. Nie pij napojów gazowanych.
8. Jeśli zmiany w diecie nie spowodują ustąpienia wzdęć możesz pić napar z kopru włoskiego.
9. Jeśli mimo to Twoje objawy nie ulegną poprawie radzę zgłosić się do gastrologa.

Odnośnik do komentarza

Mam problem, ponieważ Rano gdy wstanę, mam płaski brzuch, z lekko widocznymi mięśniami, lecz gdy zjem, nawet skibkę chleba, mój brzuch od razu staję się drastycznie duży, co mam zrobić, zeby mój brzuch był cały czas płaski, i było widać mięśnie ?

Odnośnik do komentarza

W sumie od zawsze mam wzdęcia, choc nie codziennie. Rano, gdy wstaje mam zawsze płaski brzuch. Wzdęcia pojawiają się po posiłku, ale nie każdym. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, ale nie ukrywam, ze jestem coraz starsza i odczuwam obecnie wielki dyskomfort z tego powodu. Od zawsze jestem aktywna, dużo się ruszam, trenuję siatkówkę. Od miesiąca zaczęłam biegać, zrzuciłam parę zbędnych kilogramów. Unikam słodyczy, w ogóle nie pije napojów gazowanych. Balonowaty brzuch pojawia się w całym cyklu miesiączkowym, a nie tylko przed zbliżającym się okresem. Ruch w ciągu dnia nie usuwa problemu. Jeśli pojawi się balon, to zostaje do końca dnia. Bardzo nie lubię tego uczucia. Wyglądam wręcz jakbym była w ciąży.. Wzdęcia nie pojawiają się zawsze. Mam je np dzisiaj po obiedzie: rosół z makaronem i potrawka z ryżem. Czy to znaczy, że powinnam ograniczyć spożywanie węglowodanów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...