Skocz do zawartości
Forum

Duża różnica wieku pomiędzy partnerami


Rekomendowane odpowiedzi

Gość zoska09

właśnie ja zawsze miałam partnerów starszych ode mnie. i nie dziwię się że bardzo dobrze sobie radzą, bo ja lepije będę z facetema na 15 lat ode mnie starszym, ale jaki będzie mnie rozumieć i kochać szczerze, aniż z tym, który tylko chce do łóżka zaprowadzić

Odnośnik do komentarza
Gość ramoneska

Dla mnie to tez dziwne, ze niektorzy chca zakladac rodziny z tak duza roznica wieku. Ja bym nie chciala miec bedac kolo 40 dziadka...Slyszalam, ze niektore kobiety, ktore mialy niedobor milosci ze strony ojca, potem szukaja starszych facetow.

Odnośnik do komentarza

witam...mnie i mojego partnera rozni 24 lata....ja mam 30 on 54...i nie stanowi to dla mnie problemu...nie wstydze sie tego,mimo iz zdaje sobie sprawe z tego ze jest w wieku moich rodzicow...po prostu mam kogos kogo kocham,komu ufam z kim jest mi dobrze...bylam juz w kilku zwiazkach,ale o tym moge powiedziec ze jest najbardziej wyjatkowy...liczy sie miłosc ...nie wiek

Odnośnik do komentarza

~Adi 30
Cześć mam podobny problem mam 34 lata spotykam się z koleżanką o 15 lat młodszą bardzo ją kocham jest bardzo miła i przyjemna tylko troche nieduża robimy to i tamto kocham ją szczerze już 4lata i 9 miesięcy ale polubiłem ją dużo wcześniej dobrze nam jest razem tylko ona mówi że to nie pasuje bo za duża różnica wiekowa i co mamy dalej robić??

no to w takim razie jak sie poznaliście to ty miałeś 29 lat a ona... 14?!?!?

Odnośnik do komentarza

Chlopie.daj jej sie wyszymiec z dala od Ciebie.jak to milosc to wszystkk przetrwa.zwiazalam sie w wieku 20lat z chlooakiem lat 28.moja kuzynka podobnie, zmezczyzna starszym o 10lat. I ja i ona,pomimo wielkiego uczucia czujemy,ze stracilysmy mlodisc.ze to bylo za szybko.ja nie chcialam w wieku 20lat wiazac sie z nikim od lat 30wzwyz.za duzo bagazu facet juz ma.to ciezki zwiazek.moja kuzynka zdradza,co kilka lat robi jakis skok w bok.odreagowujd.ja nie jestem w stanie czegos takiego zrobic,ale roznica pomiedzy spojrzeniem na zycie u mnie odbija sie depresjami co jakis czas.nie niszcz dziewczynie zycia, daj jej zaszalec by nie zalowala zwiazku-a z tego co mowi juz zaluje.

Odnośnik do komentarza

~ZielonaHerbata
Adi bez obrazy ale skoro jestescie 4 lata to ona miala 15 a Ty 30 nie uwazasz ze to jednak przesada? Wiek nie gra roli pod warunkiem ze obie osoby są na tym samym poziomie czyli np sa samodzielne dojrzale inaczej jest jak ktos ma 30 a druga osoba 45 a co innego 15 i 30. Milosc nie przyjdzie z czasem jesli ona nie chce tego zwiazku nie trzymaj jej na sile

Zielona Herbato masz zasadniczo racje bowiem roznica wieku maleje wraz z uplywem lat. Przykladowo dla roznicy lat 15 mamy 100% kiedy mlodsza osoba sie urodzila a starsza miala 15lat, 50% kiedy mamy wiek 15 dla mlodszej i 30 dla starszej oraz 37,5% dla 30 i 45 lat.
Za wyznacznik przyjalem 100% roznicy dla roku urodzin.

Faktem jest to ze jesli patrzy sie na zwiazki ludzi 40+ to roznica wieku w zwyz (np 50+) razi mniej niz w przypadku osob mlodszych i to oddaje wlasnie relatywnosc roznicy wieku.

Sam mam mlodsza partnerke, ale uwazam nic na sile - jest chec budowania czegos z obu stron swietnie - ale jak jej nie ma to moze lepiej nie narzucac swojej milosci drugiej osobie. Zwiazek powinnien byc obustronny bo inaczej to raczej do niczego dobrego nie prowadzi.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza

xSandra
ponoc tak jest ja tez tak slyszalam. jakbym miala 30 lat i miala 40 latka - ok ale majac np 20 -25 miec 40 czy 50 lat - wstydzilabym sie

...ale podajesz strasznie duza rozpietosc czyli 10 jest ok a 15 juz nie. to co powiesz na 12lat roznicy?

Albo czy majac lat 45 spojrzala bys na dobrze sie trzymajacego 60 latka?

Wiek liczony bezwglednie jest tylko w latach roznice sa wzgledne. Uwazam ze wiele zalezy od tego czego ludzie oczekuja od zycia. Czesto nawet rownolatkowie maja skrajnie odmienne poglady na zycie. Wiec co komu pasuje.
Pozatym wierz mi pracujac w wiekszosci meskim towarzystwie widze mlodych zapuszczonych i kolesi po 40 ktorzy naprawde dobrze sie trzymaja i w zyciu bys nie powiedziala ze maja akurat tyle lat.

Co komu pasuje.

Odnośnik do komentarza

@ Izunia36
Wiesz... myślę, że wiek nie "siedzi" w dacie urodzenia, ale w usposobieniu człowieka. Miałam kiedyś kolegę, może nawet więcej niż kolegę, o mało nie zostaliśmy kochankami, a on jest starszy ode mnie 15 lat. Rozumieliśmy się i dogadywali cudownie. Wcale nie czułam, że jest ode mnie starszy, choć siwy i prawie łysy ;) Jak szeptał mi jakieś miłe słowa jego głos brzmiał cudownie. Pięknie całował... To wszystko. Czasem żałuję, że się to rozpadło, a z drugiej strony może i lepiej, że nie doszło do seksu, bo zapewne w łóżku też jest wspaniały i trudno byłoby to zapomnieć , a rozstanie bolałoby jeszcze bardziej. Bo fakt niezaprzeczalny: był cholernie pociągający :)

Odnośnik do komentarza

Witam, pozwolę się wtrącić. Moja znajoma ma faceta o 14 lat starszego, ona niestety traktuje go bardziej jak bankomat. Od zawsze mówiła, że chce mieć starszego faceta, który ma kasę. Chłopacy w naszym wieku nigdy jej nie imponowali ponieważ, nie mieli odpowiednio grubego portfela. Ale to zależy od podejścia. Jeżeli uczucie jest szczere to nic innego nie ma znaczenia. Chociaż niestety coraz więcej jest osób, które zwracają uwagę tylko na kase:/

Odnośnik do komentarza

Jestem Z moim partnerem (on 54) Ja (34) Już 9 lat .Jest wspaniale.Nie bierzemy ślubu ,bo po co !Jest cudownym partnerem,kochankiem i przyjacielem.Znajomi i rodzina zaakceptowała nasz związek.Mam nadzieje że nadal tak będzie,kochamy się i tyle.Życzę wszystkim takiego związku zrozumienia,oddania i miłości .Wiek nie ma znaczenia .Naprawdę!!

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było, gdyby każdy był w związku jaki JEMU OSOBIŚCIE pasuje. Co to w ogóle za maniera z gadaniem "dla mnie taka różnica wieku to przesada". Nikt nikogo nie zmusza do takich związków, więc najlepiej niech każdy zajmie się sobą i pozwoli innym być szczęśliwymi na swój sposób.

Odnośnik do komentarza

Społeczeństwu, rodzinie i znajomym łatwiej zaakceptować związek kiedy to on jest starszy o 10, 15 20 lat. Ja mam dziewczynę o 10 lat starszą, bliżej jej do 40 niż 30. Prawie każdy ma problem z akceptacją mojego wyboru, a najbardziej wkurza mnie rodzina.

Odnośnik do komentarza

Adamaa, imho zbyt łatwo szufladkujesz Adiego - różnie się mogło złożyć. Mnie np. zdarzyło się chodzić z dziewczyną, która okazała się być 14-latką (wyglądała bardzo dojrzale, a kobiet się przecież o wiek nie pyta - na szczęście do niczego poważnego nie doszło). Poza tym, jeżeli rzeczywiście czekał tyle czasu, aż dziewczyna będzie gotowa, a jej rodzice go zaakceptowali, to dla mnie może mieć nawet takie skłonności - ważne, że nikogo nie skrzywdził.
Co do różnicy wieku w ogóle - to na prawdę sprawa drugorzędna, jeżeli z obu stron są czyste intencje (czasem cieszę się, że jestem biedny, bo wiem, że żadna kobieta nie była ze mną dla pieniędzy) i jeżeli jest obustronne porozumienie. Trzeba mieć tylko trochę dystansu do siebie. Kiedy byłem z kobietą dużo od siebie starszą, to miałem świadomość, że mogę wyglądać na jej utrzymanka, ale sam się z tego śmiałem. Teraz mam 26 lat, moja ma 21 i czasem czuję się przy niej bardzo młodo, a kiedy indziej strasznie staro - ale najważniejsze jest poczucie, że w końcu znalazłem tą Jedyną - czego i innym życzę.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda 4345

Adi,miłość to nie chwilowe zauroczenie ani jedynie udany sex.Jeżeli wy jesteście razem tak długo i chcecie być dalej razem,szanujecie się ,akceptujecie i dogadujecie,to różnica wieku nie jest wcale dużą przeszkodą.Po fascynacjach łóżkowych ludzi musi łączyć coś więcej.Sex,to dopełnienie miłości,a nie coś,na czym ludzie opierają teraz związki.A prawdziwa miłość,to akceptacja drugiej osoby ze wszystkim,to wspólna codzienność dzień po dniu,aż do końca.Uzupełniajcie się razem nie tylko w łóżku,ale przede wszystkim w życiu,czego wam życzę:)

Odnośnik do komentarza
Gość Romantyczka5

Witam
Mam 18 lat , całkiem nie dawno poznałam chłopaka dużo starszego . Nie wiem czego oczekuje . Ale co myślicie o takiej znajomości ? Nie mówie zaraz o związku , ale wgl o znajomośći . Mówię o przedziale wiekowym 26-29.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...