Skocz do zawartości
Forum

Szanse na zapłodnienie po współżyciu w dniu owulacji


Gość eu...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zawsze wiem kiedy mam owulację bo wtedy czuję pracę jajników oraz mam lekkie skurcze. Mam ją dziś od rana mniej więcej. Uprawiałam seks bez zabezpieczenia w sobotę około 17.00. Chciałam zapytać jaki mam szansę zajść w ciążę? Dodam jeszcze, że najdłuższy cyl miałam 28 a najkrótszy 26 dni. Ostatenie miesiączki miałam kolejno 27 grudnia i 22 stycznia.

Proszę o odpowiedż

Pozdrawiam
Agata

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

Procentowo ci nie powiem jakie masz szanse bo ani matematykiem ani wróżką nie jestem. Moim zdaniem całkiem spore, ale największe byś miała współżyjąc w dzień owulacji. Plemniki niby mogą ,,doczekać" do dnia owulacji bo są w stanie przeżyć w odpowiednich warunkach nawet do 5 dni. Ale największe prawdopodobieństwo jest w dniu owulacji.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Oczywiście kobieta, może w pewnym sensie wyczuć kiedy nastąpiła owulacja ale jest to bardzo subiektywna ocena. Proponowałbym używać testów owulacyjnych, z większym prawdopodobieństwem pozwalają one ustalić termin owulacji i wyliczyć dni płodne.
Procentowo prawdopodobieństwo zajścia w ciąże rozkłada się następująco:
-4 – 11%
-3 – 15%
-2 – 20%
-1 – 26%
0 (dzień owulacji) – 15%
+1 – 9%
+2 – 5%

Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże występuje przy stosunkach na 1,2 dni przed owulacją oraz w jej trakcie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...