Skocz do zawartości
Forum

Zemsta na byłych znajomych


Gość Arieleczka

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem problemem nie jest zemsta tylko problem masz ze soba depresja + alkoholizm to niezla mieszanka wspolczuje Ci bardzo ale zamiast zyc zyciem inych i knuc zemsty moze zajmij sie soba i swoim zdrowiem, swoja przyszloscia, zemscij sie na innych pokazujac im ze fajnie sobie ulozylas zycie ze jestes szczesliwa to bedzie zemsta po co bawic sie w gierki jak w piaskownicy???????

Odnośnik do komentarza

Ulży Ci na chwilkę. Będziesz chciała się upoić swoim pseudo "zwycięstwem", ale ostatecznie spadniesz jeszcze niżej. Poczujesz do nich jeszcze większą nienawiść i chęć kolejnej zemsty. Nie wpadnij w taką spiralę bo często takie sytuacje kończą się na prawdę źle. Pooglądaj programy o więźniach, wielu z nich siedzi bo tak bardzo chcieli się na kimś zemścić, że przegrali życie... Tylko, że satysfakcji ani spokoju nie doświadczyli.

Odnośnik do komentarza
Gość Arieleczka

Przez 3 lata pomagalam nosilam jedzenie,bo byli glodni ,a jak stracilam prace i czekalam na socjal i wlasciciel mnie wyzucil z domu ze stancji to nikt mnie nie przygarnol, a i ostatni mialam nieprzyjemna sprawe z polakami .

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zemsta nie przyniesie Ci spokoju, a wręcz przeciwnie. Snując plany zemsty możesz doznawać złudnego przekonania, że przyniesie Ci ona ulgę i poprawi samopoczucie. Niestety przynosi ona zupełnie odwrotny skutek. Nie pozwala zostawić za sobą przeszłości, powoduje, że cały czas myślisz o osobach, które Cie skrzywdziły, a tym samym powoduje to, że pielęgnujesz w sobie wściekłość, złość, bezsilność i poczucie niesprawiedliwości, czyli uczucia, które są destruktywne dla Ciebie.
Wiem, że jest to trudne, ale dla własnego spokoju i ukojenia powinnaś wybaczyć im swoje krzywdy, by móc myśleć o przyszłości a nie ciągle o przeszłości.
A jeżeli cierpisz na depresję i nadużywasz alkoholu powinnaś zgłosić się po profesjonalną pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...