Skocz do zawartości
Forum

Nagłe uderzenie gorąca i silny lęk


Gość wy...a1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem a mianowicie zaczęło sie to z 8 miesięcy temu wstałem z rana zrobiłem sobie kawę zapaliłem papierosa i nagle poczułem uderzenie gorąca i silny lęk serce zaczęło mi bić kręciło mi sie w głowie i miałem suchość w ustach i od razu poszedłem z tatą do przychodni zmierzyli mi ciśnienie i miałem dobre a tak mnie głowa bolała ze masakra i potem zrobili ekg i też wszystko było ok na drugi dzień poszedłem do lekarza rodzinnego i dał mi na badania na krew i po tym ataku trzymało mnie bardzo długo miałem jakieś myśli że umrę bałem sie sam zostać w domu i tylko myślałem jakie wyjdą mi te wyniki i wyszły bardzo dobrze i uspokoiło mnie to i miałem na jakis czas spokoj ale po kilku tygodniach znowu bardzo sie sie czuje mam jakies lęki kręci mi sie w głowie ni emam siły boje sie wyjsc gdzie kol wiek bo si e boje ze upadne jak ide cos załatwić gdzies to serce mi wali poce sie i nabieram powietrza jak by mi go brakowało nie wiem czy to może nerwica czy jaka inna choroba :(

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to może być nerwica, bo wyniki z tego co piszesz masz dobre. Zanim jednak wybrałabym się do psychologa, zrobiłabym jeszcze EKG na Twoim miejscu i na pewno zrezygnowała z papierosów, a kawa to okazyjnie i lekka, bo to na pewno też ma wpływ. Jeśli to zmienisz i nie zauwazysz rezultatów - wtedy powinieneś udac się do psychologa, bo to co opisujesz to faktycznie wygląda na atak nerwicy lękowej, zwłaszcza, że masz objawy aby tak sadzić, a więc zawroty głowy, kołatanie serca, uderzenie gorąca i lęk!! Nerwica lękowa może się objawiać własnie w taki sposób, głównie poprzec lęk, strach, ogólne uczucie niepokoju, czasem stres związany z samą myślą wyjścia z domu. Dlatego musisz pójść do psychologa, on Cie przebada powie Ci czy to nerwica i wówczas musisz rozpocząc leczenie, psychoterapie, bo lęk może się nasilić i może dojsc do tego, że codziennie będziesz miał takei lęki po przebudzeniu się, które moga powodować to, że będziesz się obawiał wyjśc z domu, albo będą powodowały jakies ogólne lęki i blokady nawet w stosunku do innych. Nie lekcewaz tego, zrób badania serca aby wykluczyć podłoże czysto zdrowotne i jeśli wszystko zostanie wykluczone, kazda potencjalna choroba kardiologiczna czy inna, to wtedy zapisuj sie do psychologa, opowiedz o swoich objawach i pozbądź się tych objawów!!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

witam miałem identycznie tylko mi te napady gorąca i lek towarzyszyły przy różnych sytulacjach duzo puzniej pojawiły sie natrętne myśli !! byłem u psychologa a puzniej u psychiatry teraz jest ok !! jednak co ci proponuje to szybko zareaguj ja te napady gorąca miałem kilka lat a puzniej natrętne myśli to dopiero jest masakra !!! pierwsze co u mnie kawa pomagała w napadach goraca takze spróbuj na jakis czas nie pic zawsze wpłyniesz na swoja psychike ze nie pije kawy to teraz bedzie lepiej . jednak nie zwlekaj idz do psychologa a nawet do psychiatry bo co innego sie pocić a co innego jak sa to zaczątki nerwicy i z myslami nie bedziesz sobie radził. ja narazie mam spokój ale kiedy to wróci ??? kto wie !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...