Skocz do zawartości
Forum

Dwuznaczne zachowanie ojca w stosunku do córki


Gość 11-latka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 11-latka

mam 11 lat. jakiś czas temu zepsuł mi się mój komputer a musiałam coś sprawdzić w internecie więc pożyczyłam komputer taty.

pamiętam że kiedyś też użyłam tego komputera (1 raz). wtedy wpisałam dany adres internetowy którego zapomniałam (chciałam sprawdzić tą samą stronę) więc weszłam w historię wyszukiwarki.
dosłownie zamarłam. linki które odwiedzał tata miały związek z kazirodztwem a mianowicie "father-daughter-incest". father, daughter... to wiem co znaczy bo mamy angielski w szkole. ale sprawdziłam incest i zimny pot mnie oblał. ojciec i córka, kazirodztwo. często występowało również słowo "petite". w słowniku jest napisane że to słowo oznacza "drobne, małe". czytałam że też często określa się tym słowem kobiety które przypominają nastolatki albo coś w tym stylu.

czasami tata prawi mi komplementy typu "twoje piersi wydają się większe w białej bluzce. ładniej to wygląda." wtedy nie zwracałam na to uwagi tylko trochę to było wstydliwe że tata mówi o moich piersiach (noszę biustonosz a).

nie wiem co mam robić. łatwiej jest napisać wszystko w internecie niż powiedzieć o tym komuś prosto w twarz.
jestem dzieckiem i nie wiem wiele na takie tematy. nie wiem czy to normalne zachowanie u ojca który ma córkę.
bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Narazie nic nie rób i nie mów, że wiesz o tej historii przeglądarki, jak tata powie Ci jeszcze raz ze masz ładne piersi czy cos, to powiedz, ze krepuja Cie takie uwagi i zeby ich nie mówił. Jak Cie gdzies dotknie albo powie coś brzydkiego natychmiast powinnaś powiedziec o tym mamie i pani pedagog!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jesli Twoj tata mowi cos z podtekstem seksualnym do Ciebie, dotyka Cie lub mówi coś co Cie krepuje muisz o tym powiedziec mamie, poniewaz on nie moze tego robic.

Jesli jednak nie robi nic i znalazlas tylko te slowa w wyszukiwarce - to moze o niczym nie swiadczyc, ale zrob tak jak tarja mowi jesli zauwazysz cos w Twoim kierunku jakies slowa z podtekstem erotycznym, albo jakis dotyk czy cokolwiek co Cie w jakis sposob urazi w tym temacie to powiedz o tym mamie! Moze Twoj tata potrzebuje porady psychologa, obserwuj jego zachowanie.

A jak jest u Ciebie w rodzinie? Mieszkasz z rodzicami? Masz rodzenstwo? Zostajesz z tata sama?

Odnośnik do komentarza

Misia, zobacz co znalazła taka stronka jest:

http://www.116111.pl/

mozesz za darmo zadzwonic pod ten numer telefonu jesli bedziesz sie czegos bała, jesli bedziesz sie bala ze tata moze Ci cos zrobic albo jesli chcialabys o cos zapytac porozmawiac to tez mozesz zadzwonic to telefon dla mlodziezy własnie, tylko musisz byc pewna tego co mówisz, zeby nie było tak, ze zle odczytujesz to co mówi tata. Najlepiej przytocz jeszcze jakies sytuacje to zastanowimy sie czy jest powod do obaw czy moze nadinterpretujesz. Musisz byc czujna i miec pewnosc ze dzieje sie cos zlego!

Odnośnik do komentarza
Gość 11-latka

dziękuję za odpowiedzi.

nie wiem dokładnie o jakie dotykanie chodzi. często noszę spódniczki ale zawsze zakładam pod nie krótki spodenki. tata podnosi mi spódniczkę do góry, kładzie ręce na moich biodrach i mówi że sprawdza czy mam spodenki. albo gładzi moje kolano jak siedzę koło niego i mówi że ładnie dorastam. albo jak się przytulamy to kładzie swoje ręce blisko mojego "siedzenia". przyznam że to mnie krępuje ale nic mu nie mówię.
nie wiem czy to o to chodzi czy o coś innego...

wstydzę się powiedzieć mamie albo komukolwiek prosto w oczy.
może to nie jest nic takiego i tylko to wyolbrzymiam...

ps
jestem jedynaczką.

Odnośnik do komentarza
Gość 11-latka

a zapomniałam.

sindy81. mieszkam z rodzicami i od niedawna często zostaję z tatą sama. kiedy mama ma wolne tata jest w domu i odwrotnie (kiedy tata pracuje mama jest w domu). mama zmieniła miejsce pracy i dlatego dopiero od niedawna zostaję z tatą sama w domu.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z mamą, bo jeśli krępuje Cię zachowanie taty i źle się z tym czujesz to ja bym porozmawiała. Mama krzywdy Ci nie zrobi, powiedz mamie o tym co zobaczyłaś w taty komputerze, o tym jak tata się zachowuje. Nie bój się i nie wstydź w końcu to twoja mama.

Odnośnik do komentarza

Twój tata nie powien tak się zachowywać. Powinnaś kategorycznie poprosić go oto by tak nie robił bo czujesz się zażenowana. Co do rozmowy z mamą to dobry pomysł, powinnaś jej powiedzieć. Jesli czujesz się źle w towarzystwie taty i jego komentarze Cię peszą to powiedz o tym mamie,. Twój tata nie powinien też glaskać cie po kolanie i mówić o tym jak pięknie dorastasz, tak samo ze sprawdzaniem czy masz spodenki. Powiedz o wszystkim mamie

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

Napisz jak to wygląda obecnie bo to nie jest taki mały problem. Swoją drogą to po wypowiedziach widzę, że jesteś osobą dojrzałą i rozsądną jak na swój wiek, ważne, że szukasz pomocy i widzisz problem i to duży plus dla Ciebie. Ja w Twoim wieku bym tak nie potrafiła. Trzymaj się, ja wierzę, że to się ułoży, dasz radę ;*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...