Skocz do zawartości
Forum

Przerwana miesiączka po pierwszej tabletce antykoncepcyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj około 17:00 myślałam że dostałam okres. Brzuch mnie bolał tak jak zazwyczaj mnie boli i pojawiło sie niewielkie krawienie. Z wyliczen również mialam dostać mniej wiecej tego dnia. Tydzień temu byłam u lekarza i przepisał mi tabletki "yasmin". Kazał mi wziąść pierwszą tabletke w przeciągu 12 godzin od pierwszego dnia miesiączki, Więc wzielam tabletke o 21. Poźniej okresu nie było w ogóle, tak jak by w ogóle sie nie zaczą. Do teraz okresu ani sladu. Nie wiem czy wziąć następną tabletke normalnie o 21 czy moze poczekać jeszcze miesiąc do nastepnej miesiączki zeby dla pewnosci wziąć ją pierwszego dnia jeszcze raz. Bardzo prosze o pomoc, ponieważ jest to moja pierwsza styczność z antykoncepcją ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio odbyłam stosunek okolo 2 tygodnie temu. Za kilka minut powinnam wziąć drugą tabletke i nie wiem czy brać czy nie ponieważ okresu jak nie bylo tak niestety nie ma a mialam wziąć w pierwszy dzien. Nadal są małe plamienia ale to naprawde bardzo nie wielkie nie nazwalabym tego okresem. Na dodatek czasem boli mnie brzuch tak jak przy miesiączce

Odnośnik do komentarza

Witam Agnieszka,

Uważam, że nie powinnaś się martwić i dalej kontynuować przyjmowanie tabletek. Tabletki po prostu zaczęły działać i mogły doprowadzić do zahamowania krwawienia. Czasem podczas stosowania 1 blistra objawy miesiączki mogą być poronne. Niekiedy tabletki są stosowane w celu przesunięcia okresu.
Jeżeli podejrzewasz wystąpienie ciąży u siebie, zawsze powinnaś to sprawdzić wykonując test ciążowy. Tabletki antykoncepcyjne nie zaburzają wyników tego testu, a ich przyjmowanie jest przeciwwskazane w ciąży.
Jeżeli dodatkowo coś Cię zmartwi powinnaś skontaktować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...