Skocz do zawartości
Forum

Nie chcę karmić piersią


Gość superwoman85

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez bym nie chciala karmic piersia, moja szwagierka karmila ponad rok piersia, ja sobie tego nie wyobrazam bo zaraz po porodzie chcialabym wrocic do cwiczen, studiuje awf, gram, uprawiam sport, nie wyobrazam sobie przez rok karmic dziecko!

Odnośnik do komentarza

karolinexxx - nie, to nie jest sprawa tej osoby czy chce karmić, ale i dziecka. Nikt nikogo tu nie zmusza do niczego, ale są sytuacje, w których powinno się poświęcić. Chyba 2-4 tygodnie karmienia jej nie zaszkodzą? A na pewno dobrze wpłyną na malucha. Powinna się nawet cieszyć jeśli będzie miała pokarm, bo niektóre kobiety go nie mają, a bardzo chcą karmić i robią wszystko żeby wywołać laktację.
A co do siedzenia z dzieckiem z tyłu... nie siada się tam żeby podawać mu zabawki. Wręcz powinien ktoś siedzieć z maluchem na tyle, bo policjanci na to źle patrzą, a gdy maluch zgłodnieje przy długiej trasie, to nie trzeba się zatrzymywać by podać mu butelkę lub coś do picia. Niektóre matki mają gdzieś, że dziecko się drze, bo przecież wielkie z nich damy i muszą siedzieć na przodzie. A w ogóle to dziecko się sadza tam, gdzie nie ma poduszek powietrznych

Odnośnik do komentarza

ja nie jezdze z dzieckiem z tyłu, nie uczyłam go nigdy tego bo mam znajomą, która zawsze jezdziła z dzieckiem z tyłu a potem przyszło jej jechać samej z dzieckiem, ona za kierownica i dziecko same z tyłu i był wrzask, dlatego ja nie siadałam nie siadam i nie bede siadała z dzieckiem z tyłu. Przejechac sie po meiscie do lekarza czy do sklepu to jeszcze nie jest taka odległośc, żeby dziecko nie przejechało samo, poza tym policja nie ma tu nic do rzeczy, nie ma nakazu jazdy z dzieckiem z tyłu :/

Odnośnik do komentarza

no właśnie, moim zdaniem trzeba nauczyć dziecko, ze są sytuację w których musi być samo. Co do jazdy to ja rozumiem, długa droga, czy coś ale to i tak przeciez można zrobić przerwę nakarmić, pobawić się, poczytać bajkę, to i dla nas lepiej bo odpoczniemy od jazdy. A na krótkie trasy to przecież trochę bezsensu jest aby cały czas siedzieć z dzieckiem, jak jedziemy do sklepu, 10-20 minut drogi to co się maluchowi stanie jak posiedzi z tyłu samo, przecież nas widzi, wie, że jesteśmy

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

dzisiejsze dzieci są w ogole niesamodzielne mamusie sa na krok od nich, odwoza i przywoaza ze szkoly zalatwiaja za nich wszystko i tak naprawde są na kazde zawolanie i potem taka osoba dorasta i jest niezaradna gdy mamy zabraknie. sa dzieci w przedszkolu zerowce czy podstawowce ktore nie wiedza co robic w niektorych sytuacjach na koloniach mialam dziecko z 4 klasy podstawowki ktore nie umialo sobie poscieli oblec. to jest straszne!

Odnośnik do komentarza

Niektóre kobiety nie dorosły w pełni do roli matek. Znam jedną dziewczyne, która zrezygnowała z karmienia po dwóch razach, bo stwierdziła, że ją to boli i już. Nie będzie przeciez robiła czegoś, co ją boli. Że jej dziecko na pewno by tego nie chciało. No, ale o czym tu mówic, skoro ta dziewczyna ledwo po porodzie wróciła do palenia papierosów (mam nadzieję, że przez całą ciąże się powstrzymała!!!) i potrafi palić nawet w towarzystwie dziecka. Może w sumie jej chodziło o to, że niby nie karmić, bo chciała wrócić do nałogu. Coś strasznego po prostu. Niektórzy naprawde nie doceniają tego co mają.

Odnośnik do komentarza

Czy chcesz czy nie twoje icalo sie zmieni nieodwracalnie pracuj jednak nad tym by te zmiany byly najmniej widoczne nie opychaj sie za dwoje a co do biustu to w szpitalu raczej beda ci dziecko do sutka przystawiac w domu juz mozesz sama zdecydować ale ja osobiście uwielbiam karmic cyciem będąc w ciązy bralo mnie obrzydzenie ale gdy urodzilam zmienilo sie wszystko nastawienie i w rezultacie mnie ciężej bylo odstawić synka niz jemu samemu wiadomo ty pracujesz cialem to inne bajka

Odnośnik do komentarza
Gość superwoman85

nie opycham sie, dbam o swoje cialo i o figure, to dla mnei bardzo wazne i nie uwazam sie za egoistyczna i niedojrzala do roli matki. skoro mam wybor to dlaczego mam robic cos na przekor sobie? nie mam zamairu byc matka siedzaca w pieluchcach karmiaca piersia i wycierajaca nos dziecku. ja mam swoje zycie i nie mam zamiaru poswiecac go dla dziecka. uwierzcie ze zachowam rownowage pomiedzy obowiazkami i wiem ze moje dziecko bedzie szczesliwe i zdrowe, nie mam zamiaru wariowac na punkcie dziecka nosic mu plecaka do szkoly podwozic ulice dalej i czekac az sie zdecyduje ze bedzie jadlo. bedzie chcialo jesc zje, nie bedzie chcialo, to nie dostanie zglodnieje to przyjdzie. nie dam sie zwariowac i nie dam sie zapatrzec we wlasne dziecko zapominajac o sobie!!

Odnośnik do komentarza

do superwoman
moim zdaniem masz prawo decydowac o swoim zyciu, ale decydujac sie na bycie matka powinnas brac na siebie poczucie obowiazku nie aptrzec na siebie i swoja proznosc, bez obrazy ale tak to brzmi, tylko zapewnic dziecku to czego potrzebuje, taka jest natura

Odnośnik do komentarza

Superwoman,
myślę, że teraz trochę pochopnie podchodzisz do sprawy. Nie chcę Cię osądzać czy postępujesz dobrze czy źle, to Twoja sprawa, Ty wiesz co będzie dla Was najlepsze, w zasadzie to nie krzywdzisz dziecka, po prostu masz pewne zasady których chcesz przestrzegac i masz do tego pełne prawo, ale nie zaklinaj się, że nie chcesz i nie będziesz karmiła piersią, bo jak urodzisz dziecko i te maleństwo spojrzy na Ciebie to myślenie o figurze będzie ostatnią kwestią, która Ci przyjdzie do głowy. Świat widziany oczami kobiety a oczami matki to dwa inne światy. Podejście do życia i do wielu spraw bardzo się zmienia, dlatego nigdy nie mów nigdy. Zrobisz jak będziesz uwazała za stosowne, ale pamietaj, ze poprzez karmienie piersia nawiązuje się więź z dzieckiem, możesz karmić np pierwsze 3 miesiące tylko. Dziecko karmione mlekiem matki jest zdrowsze, ostatnio nawet czytałam, że inteligentniejsze. A co do ciała, uwierz, że jedno dziecko przez 3 miesiące nie wyciągnie Ci aż tak piersi, nawet nie zauważysz zmiany. Wiele gwiazd karmi dzieci piersią, musisz wybrac priorytety w życiu - praca czy dziecko, mysle ze wiele kobiet stawia na dziecko, nie z poświęcenie i obowiązku, ale z miłości.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...