Skocz do zawartości
Forum

Preejakulat a ciąża


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pieściłam się z moim chłopakiem, był to ostatni (6) dzień mojej miesiączki (cykle mam regularne 26-28 dni)
Byliśmy nadzy, w pewnym momencie poczułam w okolicach górnych moich narządach płciowych i mniej więcej przy łechtaczce ciepły płyn, który był najprawdopodobniej preejakulatem. Wytarłam go odruchowo chusteczką higieniczną jednak zastanawiam się czy poprzez preejakulat jest szansa zajścia w ciążę? Zdania na temat plemników zdolnych do zapłodnienia w płynie przed są podzielone.

Proszę o odpowiedź bo strasznie się stresuję.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Skoro dobrze wiesz, że nauka ciągle się waha co do tej kwestii, to raczej nie oczekuj, że ktoś na forum rozwiążę ten odwieczny problem.

Przede wszystkim nawet jesli preejakulat zawiera plemniki to, aby mogły one zapłodnić muszą znaleźc się wewnątrz pochwy, a nie gdzieś w okolicy łechtaczki, z tego miejsca nie da rady zapłodnić :)

Także odwiecznego problemu może nie rozwiążemy, ale ten juz zupełnie przyziemny dotyczący szans na zapłodnienie Cie tej nocy, już tak - nie ma szans! ;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam wiele obaw pod znakiem zapytania. Razem z moim chłopakiem uprawiamy seks. Zabezpieczamy się w postaci prezerwatyw, mimo to zawsze pilnujemy bo on nie dochodził we mnie. Nasz ostatni stosunek zaliczył małą "wpadkę". A mianowicie pękła nam prezerwatywa podczas stosunku ALE do wytrysku w pochwie nie doszło. Chciałam się zapytać, czy mogę być w ciąży ?
Odczuwam bolesności, chociaż wiem że mogą być one skutkiem torbiela na jajniku.
PILNIE czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli pękła Wam prezerwatywa i kontynuowaliście współżycie to owszem istnieje ryzyko zajścia w ciąże.
Wszystko też zależy od tego w jakim dniu cyklu byłaś i czy doszło do owulacji w tym cyklu a także czy Twój partner jest zdolny do zapłodnienia. Sam preejakulat ma bardzo niski potencjał zapładniający. Zbadano, że preejakulat różnych mężczyzn różni się zawartością plemników i ich zdolnością do zapłodnienia.
Następnym razem jak zdarzy Ci się taka sytuacja wykonaj test ciążowy 7-10 dni od dnia spodziewanego poczęcia dziecka.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość NierozwaznaDama

Witam. 6 dni temu byłam na imprezie, po alkoholu. Poszliśmy z moim chłopakiem do salonu gdzie siedziała moja koleżanka ze swoim przyjacielem. Pieściliśmy się, całowaliśmy, wiedziałam, że się podniecił, po czym poprawił sobie penisa(władając rękę w majtki). Minęło jakieś 15 sekund, a mój chłopak zaczął mnie ocierać tą ręką o majtki, które były mokre, na palcach mojego chłopaka mógł się znajdować preejakulat. Byłam kompletnie pijana i żałuję tego co zrobiłam...

Odnośnik do komentarza
Gość NierozwaznaDama

Nie, mimo iż jesteśmy ze sobą od 5 lat, współżyliśmy ze sobą tylko raz, około rok temu, niestety od tamtej pory tak się najedliśmy strachu przed ciążą(partner nie wytrzymał i skończył we mnie), że od tamtej pory ograniczamy się tylko do pieszczot, chłopak stara mi się nie wkładać łap do środka, jeżeli przedtem dotykał penisa i nie umył ich.

Odnośnik do komentarza

Witam, 19 sierpnia kochałam się z chłopakiem, z prezerwatywą, ale pękła, do wytrysku nie doszło. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę poprzez preejakulat? Właśnie 19 sierpień był ostatnim dniem mojej miesiączki. Cykle mam co 25-27 dni. Więc z moich obliczeń wynika, że to był przedostatni dzień niepłodny, ale plemniki żyją w pochwie do 7 dni. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

wiesz co zrobilismy test ciazowy , kupiony w aptece 2-3 od stosunku tak nam powiedziala pani z apteki oczywiscie zle go przeczytala bo 2-3 od zaplodnienia a test po 7 dniach od stosunku , ktorego tak naprawde nie bylo , ale wyszedl negatywny , zadzwonilem na infolinie i powiedziano mi ze owszem powinienem zrobic po 7 dniach , ale sa przypadki ze i nawet po 72 godz juz jest wynik

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...