Skocz do zawartości
Forum

Nagłe skoki ciśnienia u nastolatka


Gość cz...aw

Rekomendowane odpowiedzi

Ciśnienie wzrasta mi czasami do 200/100, puls 150.
Mam tak od pół roku. W nocy gdy jest cicho rozpiera moje uszy ekstremalne ciśnienie które da sie odczuć na skórze, puls potrafie odczuć na każdej części ciała, po przebudzeniu pulsuje mi potylica tak mocno, że słysze uderzenia w głowie. Mam 14 lat, co może być powodem takich reakcji organizmu? Co mam z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży występuje znacznie rzadziej niż u dorosłych. Ocenia się, że częstość występowania nadciśnienia u osób w wieku do 18 roku życia wynosi 1-2 %. Ponadto u dzieci i młodzieży nadciśnienie najczęściej ma charakter wtórny, tj. wynika ze schorzeń takich jak miąższowe choroby nerek, zwężenie tętnicy nerkowej, nadczynność tarczycy, koarktacja aorty oraz może być uwarunkowane hormonalnie. By to jednak zdiagnozować koniecznie powinieneś skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Pisankaoooo

ja mam podobnie. Czasami wręcz czuje i słyszę ( tak jakby jak mi krew pulsuje. ) Poszłam z tym do lekarza i powiedział że mam zaburzoną pracę tarczycy. Idź się zbadaj, ja już lecze się na to przeszło 3 lata a zaczeło się jak byłam w Twoim wieku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...