Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy, duszności i drętwienie twarzy przy nerwicy


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem 25letnią kobietą od ponad 5ciu lat nie mogę funkcjonować poprawnie mam zawroty głowy, duszności, drętwienia twarzy,nadmierne pocenie się,uderzenia gorąca,lęki boję się nie kiedy zostawać sama w domu bo mam wrażenie że zaraz zemdleje,szybkie bicie serca,uderzenia gorąca,bóle głowy.Byłam już u różnych lekarzy i żaden nie był w stanie mi pomóc nie wiem co mam robić.Pewnego dnia poszłam do psychiatry no i on oświadczył mi że mam nerwice zapisał mi leki po których czuje się jeszcze gorzej nic mi nie pomaga boje się że to może być inna choroba a lekarze nie potrafią jej wyszukać.Mój rodzinny lekarz skierował mnie na badanie głowy no i z tego co lekarze mówili nie znalezli tam nic nie pokojącego.Moje objawy są nieustanne mam je dzień w dzień staram się o tym nie myśleć i nie mówić ale to nie jest rozwiązanie.Ja bardzo proszę o pomoc nie wiem co mam robić, proszę opisać czy jest szansa wyleczenia się z tej nerwicy jak ją leczyć i czy będę w końcu mogła normalnie funkcjonować na co dzień bo na dzień dzisiejszy jest coraz gorzej. Bardzo proszę o pomoc Jagoda... Dziękuje

Odnośnik do komentarza

Jagoda, Tak to może być nerwica tylko dziwię się dlaczego psychiatra podszedl do tego tak "z grubej rury" i od razu dał leki. Moim zdaniem leki to ostateczność, ja bym na Twoim miejscu udała się do psychologa i zapisała się na terapię, bo wydaje mi się, że tutaj może pomóc terapia a nie leki, które jak sama piszesz wpływają na Ciebie niekorzystnie. Jeśli masz zdiagnozowaną nerwicę, psycholog na penwo Cie poprowadzi dostosowując odpowiednią forme terapii.

Ja uważam, że jest szansa na wyleczenie się z tej nerwicy, ale musisz zapisać się do psychologa i rozpocząc terapię u niego. Dopiero wówczas gdy terapia sama nie poskutkuje (a wiadomo, że efektów nie będzie na drugi dzień bo potrzeba kilki - kilkunastu spotkań), to wtedy poszłabym do psychiatry i to też nie po same leki ale leki (jak zaleci) i psychoterapię. I wtedy na pewno Ci się uda.

A te leki co psychiatra Ci przypisał teraz, to jeśli objawy nerwicy po nich ustępują to zazywaj je dalej, pomimo jakichś tam skutków ubocznych bo na początku zażywania na pewno takie będą. Chyba, że nie widzisz żadnych pozytywnych efektów a tylko odczuwasz skutki uboczne to bym je odstawiła, ewentualnie jak bedziesz u psychologa to sie go zapytaj czy je brac czy nie!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam stwierdzoną nerwicę lękową ale u mnie pojawia się okresowo. Dostałam leki które miały zacząć działać po kilku tygodniach a ja w pierwszych dniach i przyjmowania czułam się gorzej więc je odstawiłam. Staram sie mieć cały czas jakieś zajęcie i nie myśleć o chorobie. Biorę leki ziołowe i staram się wmawiać sobie,że mi pomagają. Powtarzam sobie że jestem zdrowa i na razie jest w miarę ok

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przede wszystkim kontynuuj leczenie- efekty działania leków czasami zauważa się po upływie kilku tygodni. A jeżeli naprawdę nie możesz funkcjonować po ich spożyciu poproś lekarza o zmianę na inne. Radziłabym także udać się do psychologa, gdyż czasami farmakoterapia nie jest wystarczalna przy leczeniu nerwic - potrzebna jest także psychoterapia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...