Skocz do zawartości
Forum

Dziecko jest niegrzeczne i obnaża się przy innych


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma dd,opis badania:Zapis spoczynkowy w granicach normy.Rytm alfa obfity,symetryczny ,regularny o prawidłowej organizacji przestrzennej 9-10 Hz do 45 mV.Rz. zanaczora obustronnie.Podczas Hv pojawia ja się w odprowadzeniach tylnych wysokonapieciowe fale wolne 4-6 K z a pod koniec zarejstrowano uog olniowe wyładowania fal wolnych i nietypowych zes poow fali ostrej z wolna. wn zmiany nieprawidłowe napadowe z wyrazna wrazli woscia na HV. W tej chwili syn bierze lek Depakine 288,2mg dawka dzień to rano 80 mg i wieczorem 80 mg.ale w szkole dziecko rozrabia i do tego się obnaża już nie wiem jako matka co ma robidz w tym celu proszę o pomoc syn ma dopiero 7lat a w szkole nie mogą znim dać rady bo się obnażą na przerwach i nawet pani pedagog powiedzała zebym nie przyprowadzała dziecka do szkoły co ja ma robidzć w tej sytułacji proszę o poradę z góry bardzo dziękuje z powarzanie matka danuta

Odnośnik do komentarza

Dobra mi pani pedagog... jak jest problem to najlepiej nie przyprowadzać dziecka i że niby problem zniknie? Przeraża mnie czasem jakich cudownych pedagogów zatrudnia się w szkołach...

Kochana!

Przede wszystkim wyniki tego badania powinien obejrzeć lekarz. Badania tego typu są bardzo trudne w ocenie, więc i tak dobrą diagnozę może postawić tylko lekarz prowadzący chorobę dziecka, który zlecał badanie, bo zna całą historię.

Nie powinnas do czasu wizyty u lekarza puszczać syna do szkoły, skoro ma tam wrogie środowisko, o czym świadczy sama postawa pedagoga. Poza tym, dziecko, które się tak zachowuje nie może być dobrze odbierane równiez przez dzieci, więc aby nie narażac syna na niepotrzebny stres, lepiej zostań z nim w domu i zaopiekuj się nim, jak tylko matka potrafi.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życze dużo cierpliwości i wyrozumiałości w stosunku do chorego synka, bo na pewno na to zasługuje!

Odnośnik do komentarza
Gość kaszkejt

mialam zajecia na studiach z psychologii i psychiatrii i pani dr mowila nam ze dzieci, zwłaszcza kilkulatki różnie reagują na sytuacje trudne, nowe stresujące np. mogą mieć zaburzenia jedzenia w wyniku nadmiernj kontroli, obnażanie sie lub onanizm u małych dzieci miałby być formą rozładowania napięcia emocjonalnego; tyle z wykładu i ćwiczeń; ps może Pani synek jest nadpobudliwy?w razie czwgo dysponuje mailem do pani prof - specjalizuje sie ona problemami dzieciecymi i chetnie przyjmuje na dyżury osoby z podobnymi problemami-

Odnośnik do komentarza

Widzę że temat trochę przedawniony ale może inni też kiedyś będą mieli podobne problemy. Ja mam brata ciotecznego z którym w dzieciństwie był ten sam problem, tylko że wtedy jeszcze nie zaczął szkoły. Chyba chodziło o to że jak się rozbierał i ganiał z gołym tyłkiem to wszyscy próbowali go złapać i ubrać a ludzie się na niego gapili, śmiali się nie raz. Po prostu zwracał uwagę i miał w ten sposób zainteresowanie swoją osobą. Problem był przez długo, ale się sam rozwiązał jak wszyscy przywykli do tego i uznali to za normalkę. Ganiał po plaży bez majtek, nikt go nie gonił więc wracał i się ubierał. Wstyd się przyznać ale byłam wtedy dzieckiem i żeśmy go z innymi kuzynami nawet popuszczali żeby się przebiegł bez majtek po ulicy za cukierka czy coś. W pewnym momencie zaczął sie po prostu wstydzić i był spokój.

Parę lat temu oglądałam program o podobnym problemie i okazało się że nawet psycholog radził żeby w miarę możliwości nie zwracać na to uwagi, traktować to jak coś normalnego, później jak dziecko wejdzie w fazę wstydu to samo przestanie tak robić.

Odnośnik do komentarza

No to ja tez sie przyznam, że w dzieciństwie mieliśmy takiego sąsiada, który był trochę młodszy od naszej paczki dzieciaków, którzy trzymaliśmy się razem i ten chłopak też sie często rozbierał podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Nas to śmieszyło, wiadomo jak to dzieci, więc bardzo często go podpuszczaliśmy... Z czasem rzeczywiście chłopak z tego "wyrósł". Jest coś takiego jak okres "wstydu" w rozwoju dziecka, więc jest duża szansa, że w tym okresie problem sam się rozwiąże.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...