Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na grube uda


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze ja bym sie bała tego, ze grube uda pozostaną duże, jedynie co zmienia sie w miesnie, bo mam koelzanke ktora bardzo duzo jezdzi na rowerze jest szczupla a uda ma wielkie wlasnie od miesni, takze cwiczenia dla duzych ud moga nie gwarantowac tego ze uda sie zmniejsza tylko ze beda umiesnione ale wielkosciowo moga niestety pozostac duze

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 14 lat, 75 kg i 164 cm wzrostu. Moje uda i łydki są grube. Bardzo mi to przeszkadza, gdyż osoby w szkole się ze mnie śmieją, że jestem gruba.
Dodam, że wypijam dziennie 4l wody niegazowej. Bardzo chciałabym schudnąć do 60 kg.
Nie jestem aktywna fizycznie ze względu na chore kolano, gdyż jestem po operacji.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Natalia.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam masywne uda. Ćwiczyłam bardzo dużo. Schudły mi pośladki, uda troche. Teraz mam dziwną sylwetke, nie wiem jak mam to opisac uda sa rowne z biodrami proste a pozniej rozszerza sie . nie podoba mi sie to.;/ jakie teraz na to cwiczenia. ?

Odnośnik do komentarza

Przy chorych kolanach możesz ćwiczyć ręce, plecy i wykonywać ćwiczenia które nie obciążają stawów kolanowych. Tłuszcz nie jest spalany z konkretnego miejsca które ćwiczymy, a spala się z całego ciała. Możesz na przykład wykonywać ćwiczenia z hantlami, jak nie masz to wystarczą butelki z wodą, możesz ćwiczyć brzuszki, hula hop, może pływanie. Jest dużo różnych ćwiczeń które nie obciążają stawów kolanowych a które pomogą spalać tłuszcz, no może w trochę dłuższym czasie. Potem kolano wyzdrowieje i można coś więcej zadziałać

Odnośnik do komentarza

Ja hula hop też nie lubię. Kiedyś też nienawidziłam ćwiczyć z hantlami a teraz uwielbiam i nie wyobrażam sobie żeby codziennie czegoś nie poćwiczyć. Już dawno nie miałam takich fajnych ramion i takie ćwiczenia nieźle wyciskają ze mnie pot. Mi to daje na razie dobre efekty. Można z nimi ćwiczyć dużo partii na całym ciele, stosując jako dodatkowe obciążenie.

Odnośnik do komentarza

PawiePiórko
nie mam obciążników na nadgarstki. Mam obciążniki na nogi ale mają już tyle lat że się sypią, zresztą jak zaczęłam nosić glany to nawet obciążników nie potrzeba było.

pink elephant
Jak pisałam wcześniej tłuszcz jest spalany z całego ciała a nie z konkretnego miejsca które sobie wymarzymy, tylko że jasne że jak na udach czy na brzuchu jest go więcej to w tych miejscach będzie to trwało dłużej niż w miejscach gdzie jest go mniej. My możemy tylko modelować mięśnie w danym miejscu. Każda forma aktywności na spalanie tłuszczu jest dobra. Fakt faktem że takie ćwiczenia jak biegi, rower, pływanie, skakanka, bardziej niż inne pomagają zrzucić, ale inne też pomagają tylko w dłuższym czasie. Ja w tym momencie też mam lekkie rwanie w kolanie i przez jakiś czas odpuszczę sobie ćwiczenia obciążające stawy kolanowe. w moim przypadku to będę ćwiczyć wszelkie ćwiczenia z hantlami, na ramiona, na plecy i na klatkę piersiową, trochę brzuszków, skłony. Ostatnio staram się trochę ćwiczyć jogę z filmów instruktażowych i też wyciska ze mnie pot.

Odnośnik do komentarza

To czyste szalenstwo! To co pani poleca jeszcze bardziej rozbuduje uda! Trenowalam wiele lat pilke reczna i ciagle borykam sie z problemem masywnych ud... A te cwiczenia ktore pani poleca sa najgorszymimjakie mozna robic... Chyba ze marzeniem kobiety jest uzyskanie wygladu tak zwanej umiesnionej maszyny. Jesli ktos ma problemy z ta czescia ciala to na 1000% polecam: plywanie, streching, pilates, a jak ktos ma zaciecie to po 100 nozyc w pozycji lezacej (tzw. Nozyce baletowe, ktore wspaniale wysmuklaja uda) mam 36 lat, od uwielbiam sporty, ale ze wzgledu na to by nie zrobic z siebie umiesnionego robota, wielu cwiczen unikam. Najgorsze sa stepy, rowery. Zreszta wystarczy popatrzec na 99 % instruktorek... Chodzace maszyny. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci... Kazdy powinien sluchac swojego ciala. Jesli po miesiacu cwiczen widzisz ze zamiast wchodzic w spodnie, to ich nie dopinasz, to znak ze to cwiczenia nie dla ciebie. My kobiety nie jestesmy facetami, ze im wieksza lapa tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

bez przesady z tym rozbudowywaniem mięśni, zwłaszcza u kobiety. Ja próbuję właśnie rozbudować trochę mięśnie, wykonuję niektóre z tych ćwiczeń polecanych przez panią ekspert i to jeszcze z dodatkowym obciążeniem, do tego staram się trzymać odpowiednią dietę bogatą w białko i wcale to nie jest takie proste. Umięśnione maszyny pracuje czasami nawet latami, na specjalnych dietach i często przy niedozwolonych środkach żeby być umięśnione. Parę lat temu ćwiczyłam na siłowni i tez dawałam na nogi duże obciążenie i dużo ćwiczeń siłowych i moje ciało było daleko od umięśnionego.

Odnośnik do komentarza

ale przecież zawsze można zmienić ćwiczenia, jak widzę że mięśnie się za bardzo rozbudowują to przechodzę na rozciąganie. Należy obserwować swoje ciało to wtedy uniknie się problemów. Jeśli będzie się mierzyć obwód ud i zobaczymy że przestał nam on spadać to zmieniamy ćwiczenia. Po za tym takie ćwiczenia włącza sie do treningu nie tylko one przecież są wykonywane.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...