Skocz do zawartości
Forum

Jak wyznaczyć dni płodne?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałabym widziec kiedy mam dni płodne od trzech mieiecy miałam okres co 27 dni w listopadzie dostałam okres 1.11.2011 wiec powinnam dostac 29.11.2011 a dostałam w grudniu 1.12 .2011 wieckiedy mam szansę na zajscie w ciaze jak obliczyc kiedy sa te dni

Odnośnik do komentarza

Witam ag55,

Owulacja występuję na ok 13-14 dni przed kolejnym krwawieniem miesięcznym. Okres 4-5 dni przed owulacją jest okresem płodnym, ponieważ plemniki żyją najczęściej do 3 dni w płodnym śluzie-czasem owulacja może nastąpić wcześniej. Komórka jajowa żyje ok 24 godziny, więc dzień po owulacji jest także dniem płodnym.
Aby dokładnie określać dni płodne i niepłodne- musiałabyś wykonywać codzienne obserwacje m.in. wykonywać pomiary temperatury ciała, konsystencję śluzu, twardość szyjki macicy. Są specjalne zeszyty, do notowania, w których jest to wszystko wyjaśnione.
Niestety metody te nie są w 100% skuteczne, ponieważ może wystąpić wiele odchyleń w trakcie trwania cyklu miesięcznego (stres, nieprzespane nocy, alkohol, choroba). Określanie dni płodnych to nie wyliczanka matematyczna.
Dlatego proponuję inne metody antykoncepcji np. tabletki lub pierścienie.
Mimo wszystko jeżeli nie chcesz się truć tabletkami-spróbuj naturalnych metod:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość ka...94

Witaam , mam jedno pytanie nei wiem kiedy mam dni plodne poniewaz mam bardzo nie regularne okres . czasem mam od konca miesiaczki do nastepnej sa od 14 dni do 22 dni roznie mam . czasem miaalam 18 dni, 22 dni, 14 dni 20 dni , 21 dni, 19 dni. wiec nie wiem. Czy by pani mo pomogla obliczyc ???:)

dziekuje z gory !:)

Odnośnik do komentarza
Gość dz...01

wiatm!!!!
Bardzo proszę o poradę , bo sama już nie wiem co mam myśleć.... otóż kiedy mam dni płodne? Ostatnią miesiączkę miałam 2 maja br. cykle mam co 30-31 dni. kochałam się z moim chłopakiem 13 maja czyli 11 dni cyklu? bardzo chcemy mieć dziecko ale nie wiem jak się do tego zabrać... czy mogę być w ciąży???
z góry dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość do...ta

witam,
zwykle miałam regularne cykle tj 28 dniowo, w ostatnich 3 miesiącach cykle trwały kolejno 26 dni, 28 dni a ostatni 33 dni, ostatnią miesiączkę miałam 29 kwietnia- i zakładjacąc że ten cykl bedzie 33 dnowy, kolejne krwawienie wypada na 01.06, czy tydzień przed okresem istnieje możliowść zajścia w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Serdzecznie witam mam takie pytanko chciałabym sie dowiedzieć jak u mnie przypadaja dni płodne bo bardzo chce mieć dzidziusia dostałam okres 11 czerwca a skończył mi sie 17 czerwca chciałąbym wiedziec po czym moge poznać czy mam dzien płodny ? z góry bardzo dziekuje i czekma na odpowiedz od państawa pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.Mam stwierdzony zespół policystycznych jajników,brałam leki na cukier Metformax i po tych lekach udało mi sie zajsc w ciąże,lecz poroniłam samoistnie w trzecim miesiącu,w szpitalu byłam 1go maja, 24go maja miałam robione kontrolne USG,pani doktor stwierdziła wielotorbielowatosc,a endriometrium było w normie kazano znowu mi brac te leki na cukier i pierwszy okres po poronieniu dostałam 29czerwca i trwał 6 dni.Jestem po okresie i chcielismy z mężem znowu starac sie o malenstwo,czuje się dobrze i fizycznie i psychicznie,lecz trudno okreslic mi w ktorych dniach moge miec dni płodne,i czy bedzie mi trudno zajsc w kolejna ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witam. Bardzo prosze o obliczenie mojego dnia owulacji, gdyz staramy sie z partnerem o dzidziusia od kilku miesiecy i nic:/ Miesiaczkuje regularnie, ostatnia miesiaczka byla 7go lipca, cykle raczej sa regularne, zazwyczaj 7ego kazdego miesiaca, choc zdarza sie tez 8ego, w zaleznosci od dlugosci miesiaca. Kiedy najlepiej starac sie o zajscie w ciaze np w sierpniu? Pozdrawiam Dorota

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz cykle absolutnie regularne już od dłuższego czasu,to 5,7 dni przed okresem są niepłodne i 3-4 dni po miesiączce także masz dni niepłodne.
A co do płodnych,to przyjęło się tak,że jeśli miesiączka wypada Ci 4 października,to odejmujesz sobie 14 dni-czyli od 20 września do mniej więcej 27 września miałaś dni płodne.

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie bo juz gubie sie sama we wszystkim.Ogolnie i w wiekszosci moje cykle sa 26 dniowe,od jakiegos czasu moze od pol roku moje cykle raz sa 27 dni raz 24,a nawet 21,co do tej nieregularnosci nie potrafie obliczyc sobie dnia owulacji,dni plodnych,staramy sie z mezem o dzidziusia i kalendarzyk naprawde zawodzi,wiem ze sa testy owulacyjne,ale nie bede co miesiac ich kupowac bo zbankrutuje-zart...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...