Skocz do zawartości
Forum

Myśli bulimiczne przy odchudzaniu nastolatki


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat. Nie potrafię sobie odpowiedzieć na jedno pytanie : Dlaczego nikt mnie nie rozumie? w 2010 roku moja waga osiągnęła 57 przy wzroście ok 160. Miałam wielki brzuch w który potrafiłam się bić. Nienawidziłam lustra. Ubierałam ciemne ubrania żeby zakryć swój gigantyczny brzuch. Większość moich koleżanek w klasie było chudych i ładnych. W święta zawsze babcia mnie męczyła że jestem za gruba i starała się mnie przestrzec przed otyłością. Mama zawsze powtarzała że mam odpowiednią wagę. Jadłam ogromne porcje jedzenia. Wakacje 2010 (dokładnie w sierpniu) spędziłam u kuzynki w Norwegii. Jadłam mniej, bo zawsze miałam obawę przed tym że sprawiam komuś problem. Miałam na wakacje spakowane pełno luźnych ubrań i dużych bluz oprócz jednych obcisłych spodni i ślicznej bluzki na ramiączkach z cekinami w której odstawał mi bęben. Po kilku tygodniach zauważałam że mój brzuch robił się coraz mniejszy i wcisnęłam się w moją ulubioną bluzkę. Byłam zadowolona jak niekiedy w życiu. Po przyjeździe we wrześniu do Polski każdy mówił mi że schudłam, babcia była zadowolona, mama, nauczyciele i koleżanki. Nie chciałam się doprowadzić do stanu z którego wyszłam. Zapisałam się na dodatkowe lekcje sportu, jadłam małe porcje dopiero wtedy, gdy byłam głodna. Każdy kto nie wiedział mnie nawet tylko miesiąc mówił że urosłam i schudłam. Zaczęłam odsuwać się od otoczenia, znajomych, przyjaciół. Na dwór nie wychodziłam, na dyskoteki szkolne też. Do gimnazjum postanowiłam pójść zupełnie z dala od moich starych znajomych żeby dostać nową szansę i poznać nowe otoczenie. Wybrałam gimnazjum sportowe. W wakacje ważyłam ok. 50 kg. przy wzroście 164. Pod koniec września ważyłam 47 wzrost: 167. jestem z siebie zadowolona, lecz mażę by ważyć mniej. Martwię się każdym posiłkiem, kaloriami. Komentarze ze jestem chuda itp. bardzo i to bardzo mnie cieszą. Jak zjem od razu czuję się gruba. W ciągu tygodnia nie jem czasami od 7 rano do 15 po połódniu. Nie jem i nic nie piję. W szkole codziennie mamy 2 godz. treningu po którym mam uczucie ze zemdleję. Robiąc brzuszki kręgosłup wbija mi się w parkiet. Często po zjedzeniu jakiegoś posiłku automatycznie miałam w domu 3,4 razy biegunkę która mnie cieszyła bo czułam się lekko. Przed treningiem o godz. 13 jestem bardzo głodna, po treningu nie. O 15 jem obiad w szkole i gdy go zjem płaczę bo najchętniej bym nim zwymiotowała, brzuch mnie boli, mdło mi. Pod wieczór zjem 2 kanapki i na tym koniec. Myślałam już nawet nad sposobami bulimicznymi typu : prowokowanie wymiotów i tabletki przeczyszczające. Ale boję się że gdy zacznę to tzw. Anoreksja nademną zapanuję i nie zdołam nic zrobić. Około tydzień temu stałam rano przy lustrze i powiedziałam sobie ze muszę dzisiaj więcej zjeść. Wtedy zauważyłam jak odbicie w lustrze zaczęło rosnąć ( głównie twarz ), nie mogłam wytrzymać i powiedziałam sobie że nie chcę taka być i że znowu zjem o 15 jak zazwyczaj. Moim marzeniem jest zostać modelką, kocham oglądać program o Top modelkach i czytać magazyny w których jest pełno zdjęć szczupłych i pięknych osób. Nie wiem jak to ze mną będzie i jak w ogóle jest .. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Twoje myśli i podejście do wagi jest mocno niepokojące. Powinnaś porozmawiać z mamą albo bliską Ci osobą o Twoich problemach. Masz już pierwsze objawy zaburzeń odżywiania, najlepiej jak poprosisz rodziców oto aby zaprowadzili cię do psychologa, który pomoże rozwiązać Twoje problemy Ważysz za mało w stosunku do Twojego wzrostu. Powinnaś jeść więcej, gdyż taki stan, będzie negatywnie odbijał się na Twoim zdrowiu, już teraz masz pierwsze objawy jak uczucie zmęczenia i osłabienie. Organizm domaga się więcej energii a co za tym idzie więcej spożywanych posiłków.
Zacznij jeść normalnie, 4-5 małych posiłków, jedz śniadanie, w szkole II śniadanie i obiad a w domu podwieczorek i kolację. Porcję nie muszą być duże, możesz jeść małe porcje tylko często. Jedz dużo owoców i warzyw aby dostarczyć organizmowi witamin i mikroelementów. Jeśli jesteś aktywna to wzrost kaloryczność Twojego dziennego jadłospisu ci nie zaszkodzi, organizm musi mieć energię na to aby ćwiczyć i poprawnie funkcjonować. Dlatego tez bardzo ważne jest abyś dostarczała wraz z posiłkami odpowiednie ilości składników budulcowych i energetycznych swojemu organizmowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...