Skocz do zawartości
Forum

Jak wyćwiczyć brzuch?


Gość SOSpomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SOSpomocy

Jestem bardzo zgrabną dziewczyną, mam długie i zgrabne nogi, spory biust, ładne wcięcie w talii i krągłą pupę... Jeszcze niedawno byłam chudzielcem (z pewnego powodu) i musiałam przytyć w szybkim czasie. Niestety to się odbiło na moim wyglądzie, bo choć z pozoru wszystko mam ładne, zgrabne, to mój brzuch jest w opłakanej formie :-( chciałabym się pochwalić figurą w wakacje, ale wstydzę się brzuszka. Wyglądam jak w początkowej ciąży, mam cellulit i fałdeczki. Chciałabym trochę spalić tłuszczyku z brzucha, a przy tym nie chudnąć w innych partiach ciała. Co polecacie?
Dodam też, że urodziłam już prawie 2 lata temu dziecko, po ciąży miałam brzuch jak deseczka - taki płaski. Teraz ważę idealne do swojego wzrostu, ale martwię się, że rozciągnęła mi się skóra... czy to możliwe w takim wypadku? Czy te fałdeczki po protu tworzy tłuszczyk? Nie chcę mieć idealnie płaskiego brzucha, chcę tylko troszkę spalić tłuszczyku na samym brzuszku, przerobić go w mięśnie, ale jednocześnie nie rezygnować z jedzenia, bo nie chcę chudnąć... Proszę o pomoc! Wiem, że dobre są brzuszki, ale ile ich wykonywać dziennie trzeba, żeby to przyniosło jakiś efekt? To moja jedyna zmora, bardzo proszę o rady :-(((

Odnośnik do komentarza

Mięśnie brzucha są bardzo trudne to wyrzeźbienia, a to dlatego, że wymagają wytrwałej i regularnej pracy. Nie można ich wymodelować z dnia na dzień. Musimy nad nimi pracować systematycznie i przez dość długi okres czasu. Po ciąży możliwe jest, że skóra nie odzyskała dawnej sprężystości i dlatego tak wygląda. Jednak uważam, że jeśli zaczniesz ćwiczyć i używać odpowiednich kosmetyków to na pewno wygląd Twojego brzucha ulegnie widocznej poprawie.
Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonać w domu:
1. Połóż się płasko na podłodze, nogi wyprostowane, ramiona uniesione do góry nad głową i z tej pozycji podciągamy kolana do klatki piersiowej. 
2.Połóż się. Nogi zgięte, ręce nad głową i unosimy tułów w górę. Pierwsza idzie do góry głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia. Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia tułowia.
3. Kładziemy się na podłodze. Nogi wyprostowane, ręce nad głową. Unosimy powoli wyprostowane nogi na wysokość 20 cm. Na tej wysokości zaczynamy wykonywać nożyce. 
4. Jeśli w domu masz możliwość zainstalowania drążka między framugami drzwi. Po pierwsze możesz się na nim podciągać i ćwiczyć tym samym mięśnie ramion, klatki piersiowej i mięśni brzucha. Po drugie możesz podczas wiszenia na nim podciągać nogi do brzucha ćwicząc tym samy dolne mięśnie brzucha. Nogi muszą być zgięte w kolanach ( wersja łatwiejsza) lub proste podnoszone do siadu prostego ( wersja trudniejsza). 
Przy ćwiczeniach na mięśnie brzucha musimy pamiętać o odpowiedniej pozycji. Ruchy nie mogą być zbyt krótkie, skracanie ruchu podczas ćwiczeń może powodować skracanie się mięśni. Dlatego bardzo ważne jest aby po skończonych ćwiczeniach rozciągnąć mięśnie brzucha. Kolejną ważną zasadą jest wykonywanie najpierw ćwiczenia na dolny odcinek brzucha a potem na górny. Taka kolejność jest wymuszona przez to, że mięśnie dolnego odcinka są słabsze niż górnego. Należy jednak pamiętać o tym, że brzuszki i inny ćwiczenia na mięśnie brzucha dość mocno obciążają kręgosłup i kark, dlatego nie są polecane dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa.
Na koniec zaproponuje ci jeszcze dwa linki które mogą być Ci pomocne przy walce z tłuszczykiem na brzuchu:
Sposoby na płaski brzuch
Ćwiczenia na brzuch

Odnośnik do komentarza

dziękuję za podpowiedzi. A jeśli chodzi o skórę na brzuchu, to po ciąży nie była rozciągnięta, byłam chuda jak patyk, nie miałam żadnej wiszącej skóry ani w ogóle brzucha... Martwię się tylko, że skóra rozciągnęła się po przytyciu 10 kg w rok lub trochę dłużej...

Odnośnik do komentarza

sprób i ćwiczenia i trochę smarować na pewno ciut skóry masz po ciąży ale to wróci do siebie tylko tak jak dziewczyny mówią, musisz nawilżać żeby była jędrna i nie wisiała bo moja kolezanka ma 3 dzieci i pomimo ze jest szczupla to ma faldy na brzuchu skóry i tak juz jej chyba zostanie ale ona ani nie smarowala ani nie cwiczyla no i bardzo duzo przytyla w ciazy bo sobie pozwalala na wszystko a 1 ciaze miala w wieku 18 lat to tez mloda skora byla

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ja akurat w ciąży prawie nic nie przytyłam (nawet 10 kg nie przytyłam) więc nie miałam po ciąży rozciągniętej skóry, miałam tylko powiększoną macicę jak każda kobieta, ale szybko się skurczyła i wcale nie miałam rozciągniętej skóry. Teraz tylko się boję, bo po ciąży musiałam przytyć, bo byłam za chuda i mam nadzieję, że to nie spowodowało rozciągnięcia skóry na brzuchu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...