Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne przy niedoczynności tarczycy


Gość annaanna20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość annaanna20

Stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy i biorę regularnie Euthyrox 25, prawdopodobnie będę go brała jeszcze przez kilka miesięcy. Zaczynam przyjmować tabletki Cilest i niestety nie wiem co mam myśleć o ich wzajemnym wpływie na siebie. W ulotce tabletek ant nic nie znalazłam na ten temat, a w ulotce Euthyroxu, że tabl. anty. osłabiają jego działanie. Na wielu forach są informacje sprzeczne tzn,. że Euthyrox obniża działanie tabl. anty, jest tak napisane w opisach Euthyroxu na kilku portalach medycznych i forach. Już nie wiem co mam o tym myśleć. W takim razie działanie Cilestu jest osłabione czy nie?

Odnośnik do komentarza

Tez czytałam o tym już w kilku miejscach, gdzie były nawet opinie lekarzy i wynika z tego, że jeśli zażywa się hormony tarczycy to najlepiej jest brać tabletki antykoncepcyjne rano a hormony wieczorem lub odwrotnie. Chodzi o to, aby nie brac ich razem, w zbliżonym czasie, aby się nie hamowały. Najlepiej byłoby jednak, aby zadała to pytanie swojemu endokrynologowi lub ginekologowi.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Biorę Yasminelle od 3.5 roku i Euthyrox 50 i 75 na przemian od 2 lat, mówiłam o tym i endokrynologowi i ginekologowi, ale stwierdził, że nie mają na siebie żadnego wpływu i jak widac nie mają. Euthyrox bierze się rano przed jedzeniem, a Yasminelle biorę popołudniu także nie wchodzą w sobie w paradę podczas wchłaniania się.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Kwestia w tym taka, że leczę się na tarczycę, a dokładnie na chorobę Haschimoto. Tutaj muszę dobrze zorganizować swoje wizyty u lekarzy, gdyż w sytuacji, kiedy biorę już leki hormonalne na pewno będę musiała mieć starannie dobrane tabletki antykoncepcyjne. Myślicie że wizyta u ginekologa wystarczy by ten dobrał do mnie jakieś tabletki?? Czy najpierw powinnam porozmawiać o tym z endokrynologiem, wykonać ewentualne badania czy co tam będzie potrzebne, i dopiero po tym udać się do ginekologa ?? Proszę o radę!!

Odnośnik do komentarza

madzik925
Witam serdecznie! Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Kwestia w tym taka, że leczę się na tarczycę, a dokładnie na chorobę Haschimoto. Tutaj muszę dobrze zorganizować swoje wizyty u lekarzy, gdyż w sytuacji, kiedy biorę już leki hormonalne na pewno będę musiała mieć starannie dobrane tabletki antykoncepcyjne. Myślicie że wizyta u ginekologa wystarczy by ten dobrał do mnie jakieś tabletki?? Czy najpierw powinnam porozmawiać o tym z endokrynologiem, wykonać ewentualne badania czy co tam będzie potrzebne, i dopiero po tym udać się do ginekologa ?? Proszę o radę!!

Witam!
W celu dobrania odpowiedniego preparatu antykoncepcyjnego powinna Pani udać się do specjalisty ginekologa. Lekarz z pewnością weźmie pod uwagę wszystkie choroby współistniejące.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...