Skocz do zawartości
Forum

Próby wątrobowe


MaCy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wykonałam panel watrobowy w związku z bólami w prawym podżebrzu, odbarwionymi (żółtymi) czesto luźnymi stolcami.
Aspat 39U/l norma 40U/l
Alat 103U/l norma 40U/l
Bilirubina całkowita 0.8mg/dl norma 1.0mg/dl
GGTP 33U/l norma 38U/l
Alp 74U/l norma 105U/l


Czy te wyniki są powodem do niepokoju? Będę szła na test hcv. Bardzo się boję, jestem osobą nerwową skonną do lęków i ataków paniki. Mam 27lat.

Odnośnik do komentarza

Kilka miesięcy temu robiłem rozszerzone badania i jeśli chodzi o ALAT to mam praktycznie identycznie bo 102. 

Dostałem od lekarza rodzinnego skierowanie na badanie HCV i USG wątroby, ale niestety jeszcze nie byłem bo zaraz po wizycie u lekarza miałem wyjazd na zlecenie zagranicą i będę działał dalej dopiero w sierpniu. Na szczęście skierowania są cały czas ważne.

Nie będę ukrywał, że ten wysoki ALAT to u mnie wynik nie wylewania za kołnierz, jednak alkohol ma mocny wpływ na wątrobę. Także zła wysoko przetworzona dieta ma wpływ. U Ciebie też coś musi być nie tak bo taki wysoki ALAT przeważnie nie bierze się sam z siebie.  Generalnie od czasu otrzymania wyników i wizyty u lekarza sporo zmieniłem. Zmieniłem dietę na bardziej zdrową, alkohol już tylko sporadycznie. Biorę też BARDZO mocno zachwalane na regenerację wątroby Ostropest Plamisty i preparat ziołowy o nazwie "Liv.52" Jak wrócę z zagranicy to od razu robię ponownie badania na ALAT i zobaczymy czy poczynione zmiany dadzą efekt.

Generalnie radzę nie bagatelizować sprawy bo taki wysoki ALAT to już sygnał alarmowy, że trzeba wziąć się za siebie. Na szczęście o ile nie dojdzie do marskości wątroby (która jest już nieodwracalna) to wątroba ma zdolności regeneracyjne. Tylko trzeba jej w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...