Skocz do zawartości
Forum

Mam wykształcenie, doświadczenie a nie mogę znaleźć pracy


Liljana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję pracy już od dłuższego czasu. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny, (elektroradiologię), ale od dłuższego czasu zajmuję się nauczaniem angielskiego.
Chciałam jednak wrócić na etat z kilku powodów. Przede wszystkim obecnie finansowo nie mogę sobie pozwolić na usamodzielnienie się. Brakuje mi też pracy, którą zaczynałabym od rana, wychodziła do ludzi. Obecnie najczęściej mam zajęcia z dziećmi. Lubię kontakt nimi, lubię uczyć, ale jednak podjęłam inną decyzję.
Do tego, moja sytuacja w domu nie jest zbyt różowa, przez chorobę mojego brata. Chciałabym zacząć układać sobie życie. Niestety tak wyszło, że nie pracuję obecnie w żadnym zakładzie pracy. Chciałabym połączyć moje umiejętności z moim wykształceniem i dlatego szukałam pracy o charakterze raczej biurowym w branży medycznej (chętnie związanej z obrazowaniem w medycynie) i możliwością dalszego rozwoju w znajomości j. angielskiego. Być może te wymagania są duże (moje)....
Poprzedni pracodawca (właściciel szkoly językowej) wystawił mi referencje. Stworzyłam CV po angielsku, poprawiłam to w j. polskim. Pisałam niekiedy listy motywacyjne, przejrzałam już bardzo dużo ogłoszen i na bardzo dużo odpisałam. Nie mam prawie żadnego odzewu i nie zostałam w ogóle zaproszona na żadną rozmowę. Wiem, wylewam tutaj swoje żale, ale...zrozumcie, to już prawie że ostatnia deska ratunku. Chciałam w międzyczasie znaleźć pracę tymczasową. Niestety- i tutaj się nie udało. Wysyłałam już swoje CV (głównie przez pracuj pl, praca pl, czasem OLX, facebook) na stanowiska recepcyjne (w biurach), sprzedawcy (sklepy sportowe- bo tak nie ma aż tak wielu klientów :P), trochę do jakiejś kawiarni itp. Nic. Znalazłam oczywiście też oferty które mi odpowiadały i wysyłałam swoje CV, ale nic. Chciałam bardzo spróbować trochę czegoś innego. Uczniów i tak swoich mogę mieć...tyle ile będę miała czasu i siły. Jestem już bardzo zmęczona. Moje koleżanki, znajome wyjeżdżają teraz na wakacje. Wiecie co...ja już nawet nie marzę o Hiszpanii- serio. Gdyby coś trochę się ruszyło i mogłabym sobie nawet pod koniec lata pojechać na kilka dni nad polskie morze...Tu nie chodzi też o to, że jestem bez grosza, ale.....mnie się teraz nawet nie chce. Cały czas z tyłu głowy mam brak pracy, brak perspektyw. Jestem singielką, 10 lat już po studiach...jak mam zmienić swoje życie. Też..nie chce mi się z nikim nawet teraz umawiać. Po co...
Mam nadzieję, że nie usuną mi tego postu. Jeśli ktoś z Was mógłby mi pomóc, albo chociaż coś podpowiedzieć (ps. w urzędzie jestem zarejestrowana) byłabym wdzięczna. W zamian za pomoc w znalezieniu zatrudnienia mogę zaoferować zupełnie darmowe zajęcia z angielskiego- i to na pewno nie jedne 😉 
ps. Uczę też dorosłych, ostatnio też jedną osobę, która jest na wysokim stanowisku i...jest zadowolona z zajęć ze mną.
 

Odnośnik do komentarza

Tylko jak Ci pomóc? 

Poszłaś na ten kierunek, to chyba miałaś w zamyśle co chcesz robić i gdzie będziesz mogła pracować. 

Zdecyduj się na coś, bo nie da się pracować na "dwa" etaty w Twojej sytuacji. W pracy wymaga się zaangażowania. Nie masz żadnego doświadczenia, więc będzie Ci trudno, a w swoim zawodzie, nawet z wyjazdem do innego miasta próbowałaś? 

Mogła byś aplikować na stanowisko przedstawiciela handlowego w branży medycznej, ale tu trzeba mieć prawo jazdy. Widzisz się w takiej pracy? 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Wiele ludzi idzie na jakieś studia i...nie zawsze jest to trafiony wybór. Nie jest to nic nadzwyczajnego moim zdaniem. Ważne, że wogóle ktoś chce się odnaleźć, pracować. Doświadczenie stricte w wyuczonym zawodzie już mam, niewielkie ale mam. Natomiast jak wspomniałam, nie szukam pracy stricte przy wykonywaniu badań a w pracy biurowej mam doświadczenie, tym bardziej z angielskim. Poza tym- są osoby, które pracują na 2 etaty. Praca której poszukuję, wiązałaby się właśnie z nauczaniem. Próbowałam już szukać w różnych miastach. I...tak, na przedstawiciela wiele razy również składałam CV. Właśnie- dziękuję za odp, ale...ludzie nie zdają sobie sprawy jak jest trudno. Prawo jazdy też mam- czynne, jeżdżę nie tylko po swoim mieście, także, myślę, że moglabym dać radę. Myślę, że też nie byłaby to taka zła posada, spróbować można, tylko nigdzie nie dostałam też szansy. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Liljana napisał(a):

Prawo jazdy też mam- czynne, jeżdżę nie tylko po swoim mieście, także, myślę, że moglabym dać radę. Myślę, że też nie byłaby to taka zła posada, spróbować można

Z tym, że bardzo absorbujaca, raczej nie do pogodzenia z uczeniem. Musiałabyś brać udział w "przetagach", choć nie wiem czy to prawidłowa nazwa i "wygrać". 

Bo samo wysyłanie cv tam gdzie nie szukają pracownika nie ma sensu. 

Albo pomyśl o wyjeździe za granicę, np. do Holandii, ucz się holenderskiego, z tym jezykiem u nas można dostać dobra pracę, bo mało kto jest biegły w tym języku. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...