Skocz do zawartości
Forum

Masturbacja -> nałóg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Powiedzcie Mi proszę czy skutkiem ubocznym odstawienia masturbacji w której jestem od 16 lat, a wolny już 50 dni jest ogromne uczucie samotności ? Całe życie myślałem że jestem introwertykiem, unikałem ludzi (ale chyba dlatego że nie umiałem i nie umiem się komunikować). W zeszłym roku okazało się że jestem ambiwertykiem, źle pokierowałem życiem i znajomi którzy mnie otaczają to ludzie którzy kontaktują się ze mną głównie by coś ode mnie „chcieć”. Aktualnie przez skutek odstawienia przeogromnie czuję się samotny i zastanawiam się skąd to uczucie ? 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gandalf_Szary napisał(a):

czy skutkiem ubocznym odstawienia masturbacji w której jestem od 16 lat, a wolny już 50 dni jest ogromne uczucie samotności ?

Moim zdaniem to nie skutek uboczny, to jest przyczyna masturbacji. Skoro tkwisz w tym nałogu 16 lat to zapewnie trudno będzie sobie przypomnieć co było powodem, co Cię dawniej do tego skłoniło, jak się wtenczas czułeś że w to wpadłeś? Jak moge domniemać już wtedy czułeś sie samotny, bo miałeś problemy z nawiązywaniem relacji, nie miałeś dziewczyny, brakowało Ci czułości.

Masturbacja to był czynnik zamienny, to temat zastępczy, coś co pozwalało rozładować napięcie spowodowane powyższym oraz dać złudzenie, że ktoś sie Tobą interesuje i nie jesteś sam. 

Czy masz wsparcie w postaci terapii, czy sam zdecydowałeś sie na odwyk od masturbacji? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Sam zdecydowałem się na odwyk, ściągnąłem aplikację która ma tego pilnować. Po za paroma „upadkami” jestem już wolny od 51 dni. Jestem umówiony na terapie do seksuologa i do psychologa. 
Zawsze byłem samotny, przynajmniej czułem się samotny natomiast to uczucie ostatnimi dniami nasiliło się znacząco (nigdy nie odczuwałem takiej samotności) i jeden z użytkowników tej samej aplikacji napisał Mi iż według jego wiedzy którą zdobył u psychologa. To uczucie samotności to dobry znak uwalniania się od nałogu i dostrzegania jak się samotnym było całe życie 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.01.2024 o 21:23, Gandalf_Szary napisał(a):

Cześć wszystkim. Powiedzcie Mi proszę czy skutkiem ubocznym odstawienia masturbacji w której jestem od 16 lat, a wolny już 50 dni jest ogromne uczucie samotności ? Całe życie myślałem że jestem introwertykiem, unikałem ludzi (ale chyba dlatego że nie umiałem i nie umiem się komunikować). W zeszłym roku okazało się że jestem ambiwertykiem, źle pokierowałem życiem i znajomi którzy mnie otaczają to ludzie którzy kontaktują się ze mną głównie by coś ode mnie „chcieć”. Aktualnie przez skutek odstawienia przeogromnie czuję się samotny i zastanawiam się skąd to uczucie ? 

A dlaczego odstawiłeś?

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, wwwatujest napisał(a):

A dlaczego odstawiłeś?

Bo masturbacja to nałóg a nałóg jak każdy inny niszczy człowieka. U mnie spowodował jeszcze mniejsza pewność siebie. Sprawił że wydawało mi się że jestem osoba pewna siebie, z gronem znajomych a ostatecznie okazało się że jestem samotny. Bardzo negatywnie wpłynął na moje życie i spostrzeganie świata. 
Do tego dochodzi jeszcze uczucie „po” kiedyś czujesz się nikim, nic nie wartym człowiekiem. Czujesz obrzydzenie do siebie… dlatego postanowiłem z tym skończyć 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2024 o 20:25, Gandalf_Szary napisał(a):

To uczucie samotności to dobry znak uwalniania się od nałogu i dostrzegania jak się samotnym było całe życie 

Dokładnie tak jest, dlatego pisałam, że czułeś sie samotny już dawniej, bo miałeś problemy z nawiązywaniem relacji, nie miałeś dziewczyny, brakowało Ci czułości. To nie skutek uboczny ale przyczyna, dla której w ten nałóg wpadłeś. Dlatego mądrze zrobiłeś, że zdecydowałeś się na odwyk. I dobrze, że będziesz mieć wsparcie w terapeucie i seksuologu.

  • Dziękuje 1

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...