Skocz do zawartości
Forum

wmówienie sobie depresji.


xmmz

Rekomendowane odpowiedzi

wiec mialam 12lat i wtedy depresja wydawala sie byc cool(bylam atencjuszka) wiec chcialam ja miec zaczelam mniej sie angazowac, zaniedbywac sie i nie wiem w ktorym momencie zapomnialam myslec, ale bylo juz za pozno teraz mam 17lat biore antydepresanty i nie potrafie z nikim o tym rozmawiac ani z psycholog, psychoterapeutka nawet z wlasna mama. Mam wrazenie ze to moja wina i nie potrafie tego naprawic, przez to nasilaja mi sie ataki paniki i mysli samobojcze.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, xmmz napisał(a):

Mam wrazenie ze to moja wina i nie potrafie tego naprawic, przez to nasilaja mi sie ataki paniki i mysli samobojcze.

Przykro mi z powodu Twojego stanu. Nie zdajesz sobie zapewne sprawy w tym momencie, że masz moc. Skoro mogłaś wmówić sobie depresje to teoretycznie możesz ją sobie "odmówić". Wiem, że to brzmi dziwnie i w obecnym Twoim stanie wydaje się niemożliwe, ale podobno nie takie cuda się dzieją. Są ponoć samouzdrowienia, a więc czy byłabyś w stanie zacząć sobie "wmawiać", że jesteś zdrowa? W pewnym sensie uzdrawiać sie? Możliwe, że możesz to naprawić.

To tak czysto teoretycznie, a teraz do rzeczy. Myślę, że nie możesz o tym z nikim porozmawiać ponieważ sie wstydzisz... obwiniając siebie i mając wyrzuty sumienia. Jedyne mądre rozwiązanie to szczerze porozmawiać o tym z terapeutą, wyjaśnić jak było, bo to bardzo ważne by móc Cię odpowiednio leczyć. 

 

  • Dziękuje 1

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...