Skocz do zawartości
Forum

Ból nadgarstka


MateuszG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy borykam się z bólem nadgarstka. Zaczęło się od przesilenia na treningu mniej więcej w połowie maja tego roku. Wyciskałem sztangę na klatę, jednakże moja technika nie była zbyt poprawna. Podczas treningu nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Ból pojawił się dopiero pod wieczór, a następnego ranka był wręcz nie do zniesienia. Praktycznie nie mogłem ruszać nadgarstkiem. Chłodziłem go lodem, smarowałem dikoflenakiem i założyłem opaskę elastyczną, żeby trochę usztywnić. Ból był szczególnie mocny po zewnętrznej stronie nadgarstka i nasila się np. podczas robienia pompek, opierania się o ścianę. Nie było żadnego obrzęku, opuchlizny, zaczerwienienia itp. Po paru dniach poszedłem z tym do fizjoterapeuty, który powiedział, że to nadwyrężone ścięgno i ból powinien ustąpić po kilkunastu dniach. Ból rzeczywiście ustąpił, jednakże wraca gdy np. gram w tenisa i boli przez kolejne kilka dni. Podczas pływania również odczuwam pewien dyskomfort (nie jest to wina techniki, gdyż pływam od 12 lat). Przed treningiem zawsze wykonuje rozgrzewkę. Wcześniej takiego problemu nie było. Jakieś porady co dalej z tym zrobić? Wykonać jakieś prześwietlenie? Czy może to być poważniejsza sprawa, czy raczej nic się z tym nie da zrobić? Dodam, że mam 20 lat.

Odnośnik do komentarza

Parę lat temu miałem podobny problem ze zdrowiem Zgłosiłem się do lekarza neurologa. Lekarz wypisał skierowanie na badanie  EMG. Diagnoza  badania wykazała zespół Cieśni nadgarstka  .Zgłosiłem się na zabieg do Lekarza Chirurga Plastycznego. Zabieg trwał 15 minut .Rehabilitacja  około 3 miesięcy. Ponieważ grasz w tenisa może jeszcze w trakcie badania okazać się, że masz Cieśnię tzw. tenisisty a to będzie wymagało zabiegu na łokieć i dłuższej rehabilitacji  Dużo zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem odnowić temat, bo też słyszałem że można się nabawić tzw. łokcia tenisisty...
Wydaje mi się że dotyczy to głównie osób trenujących intensywnie!
W takiej sytuacji mogą się przydać kule łokciowe, teraz nawet robią takie kolorowe 😉 
Właśnie takie znajdziecie po wpisaniu w wyszukiwarce "artdeco kule łokciowe"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...