Skocz do zawartości
Forum

Bardzo słaba kondycja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, opisze tu swój problem. Może uda mi się znaleźć jakąś pomoc, radę albo i osobę która miała podobny problem. Jestem mężczyzną mam 24 lata.  Staram się grać w piłke 2x tydzień, bieganie 3km co drugi dzień do tego 80 brzuszków i 80 pompek 4x w tygodniu. W teorii wygląda to kolorowo, jednak tak nie jest. Jak dobrze pamiętam to moje kłopoty zaczęły się w wieku dojrzewania 14-15 lat i trwają do dzisiaj. Jako dziecko miałem bardzo dobrą kondycje, ale dzisiaj wygląda to źle. Staram się ćwiczyć regularnie. Moje ćwiczenia robię regularnie od około 3 lat więc już dosyć długo, ale przechodząc do sedna. Obecnie wygląda to tak że nie jestem praktycznie w stanie grać w piłkę. Po 2 sprintach łapie mnie zadyszka. Ciężko łapie mi się powietrze. Grająć w piłke zdarza mi się że tetno średnie mam ok 175 a maksymalne aż 200. Po graniu też jest kiepsko złe samopoczucie. Ale najgorsze jest ok 2 godziny po wysiłku, Totalne wyplucie z energii. Leże tylko na łózku źle sie czuje na nic nie mam siły i na nic nie mam ochoty. Ale najlepiej mój obecny stan kondycyjny pokazują wyniki moich biegów. Podam wynik z dzisiaj

Dystans 2,65 km, czas 22:12, średnie tempo 8:20 km, średnie tętno 152, maksymalne 170, samopoczucie w czasie biegu słabe i po biegu także, a jak widać po tempie to tylko trucht. Zrobiłem też dużo badań

Cholesterol LDL 158 mg/dl (w normie)

Cholesterol całkowity 234 mg/dl (za wysoki)

Cholesterol HDL 48,7 mg/dl (w normie)

Cholesterol nie-HDL 185 mg/dl (w normie)

TSH 2,29 (w normie)

LDH 190 U/l (w normie)

Próba wysiłkowa nic nie wykazała

Spirometria rozkurczowa nic nie wykazała

EKG Holtera nic nie wykazało

Echo serca nic nie wykazało

Glukoza 95 mg/dl (w normie)

OB po 1h 6 mm/1h (w normie)

Fosforany 1,04 mmol/l (w normie)

Magnez 0,88 mmol/l (w normie)

Testosteron 4,36 ng/ml (w normie)

WItamina 25-OH D3 22,2 ng/ml (niskie)

CK-Kinaza kreatynowa 268 U/l (w normie)

Wapń 2,51 mmol/l (ciut za wysokie)

Żelazo 132 ug/dl (w normie)

Badanie moczu wszystko w normie

Morfologia wszystko w normie ale za dużo tego żeby pisać.

Samopoczucie po bieganiu czy graniu jest bardzo złe w trakcie i nawet jakieś 2-3h po wysiłku. Kondycja widocznie odstaje na boisku do wszystkich nawet wobec widocznie starszych osób. Występuję jeszcze u mnie bardzo często pieczenie w płucach i kaszel przy glębokich wdechach

Lekarz stwierdził że nic mi nie jest, że po prostu taki organizm, że nie toleruje wysiłku. Ale tego nie kupuje i uważam że stwierdził tak bo nie wiedział. Prosiłbym o jakieś rady, bardzo proszę może ktoś byłby w stanie mi pomóc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...